DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Numerki na wagę złota, czyli wielkie oczekiwania na paszport

Terenowy Punkt Paszportowy w Ostrowie Wielkopolskim każdego dnia ma do rozdania 100 lub 50 kolejkowych numerków – w zależności od tego, czy w pracy są dwie czy jedna urzędniczka. Tylko z takim numerkiem można ustawić się w kolejce. Problem w tym, że chętnych na złożenie wniosku o wydanie paszportu jest o wiele więcej.

W kolejce spotyka się całe rodziny, bo – żeby wyrobić paszport dla niepełnoletniego dziecka, przy składaniu wniosku musi być oboje rodziców. Żeby po miesiącu czy sześciu tygodniach odebrać gotowy paszport, znów trzeba zdobyć numerek. –  To absurd rodem z głębokiego PRL-u – mówią zirytowani klienci, a przedstawicielka Urzędu Wojewódzkiego tłumaczy, że to tzw. „górka paszportowa”, która potrwa do… czerwca.

 

 

 

 

Napisz do autora

Komentarze (7)
 • W
  Wyborca

  piątek, 7 lutego, 2020

  To taka dobra zmiana 🙂

  Odpowiedz
 • C
  ciekawy

  piątek, 7 lutego, 2020

  I nikt nie potrafi tego przyspieszyć? To może nieudolne szefostwo do wymiany skoro nie reaguje na trwający absurd? Trudno przecież winić dwóch urzędników którzy siedzą i tłuką w kółko tę samą pracę.

  Odpowiedz
 • M
  Marcin

  piątek, 7 lutego, 2020

  raz że kasują za paszport jak za zboże, dwa że PISowi coś zatrzymanie emigracji nie wychodzi i zresztą bardzo dobrze, zostaną w Polsce same dewoty, czarni i pisory

  Odpowiedz
 • X
  xxxxx

  piątek, 7 lutego, 2020

  Jest okazja by poszczekać politycznie .Dramat z wami !! Za rządów waszej ulubionej partii było lepiej ? Ale to dla was było lepiej czy ogólnie dla wszystkich ? ci to tak szczekają, powiedzcie kiedy w Polsce żyło się wszystkim dobrze? Za której rządzącej partii nikt w Polsce nie narzekał ? Jak była komuna , to było narzekanie, przyszedł Wałęsa było narzekanie i tak dalej i dalej !! Może czas odmulić wam sprane politycznie mózgi ?

  Odpowiedz
 • L
  Luka

  piątek, 7 lutego, 2020

  Mam pytanie czy w tym roku jak jadę do Angli w kwietniu muszę wyrobić paszport czy mogę lecieć na dowód osobisty

  Odpowiedz
 • N
  Nika

  niedziela, 22 marca, 2020

  w gdańsku zamknęli wszystkie urzedy paszportowe!!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz