Nożownik z Cerekwicy Starej usłyszał kolejne zarzuty

1
Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim poinformował, że kontynuuje śledztwo przeciwko 22-letniemu mężczyźnie, który dopuścił się okrutnej zbrodni w Cerekwicy Starej. Do zabójstwa doszło 15 marca. Napastnik uzbrojony w noże, zamordował 59-letnie małżeństwo oraz ranił ich dwie córki. Jedna z nich była w 9 miesiącu ciąży.

Lekarze najpierw walczyli przede wszystkim o życie małego Adasia i jego mamy. Potem, pod okiem ostrowskich lekarzy, noworodek bardzo powoli dochodził do zdrowia na Oddziale Neonatologii w ostrowskim szpitalu. W rekonwalescencji towarzyszyła mu jego mama, która od napastnika otrzymała kilkanaście ciosów nożem. To, że oboje żyją można nazwać cudem. Pod koniec kwietnia oboje opuścili szpital.

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim wydała dziś komunikat w sprawie toczącej się sprawy. – W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy, w tym uzyskane opinie biegłych w zakresie medycyny sądowej, prokurator uzupełnił mężczyźnie cztery dotychczasowe zarzuty o dwa kolejne: usiłowania kolejnego zabójstwa oraz spowodowania obrażeń naruszających czynności narządów ciała – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Podwójne zabójstwo pod Jarocinem. Dwie młode kobiety i dziecko walczą o życie 

Mężczyzna przyznał się częściowo do zarzucanych mu czynów i odmówił składania dalszych wyjaśnień. 22-letniemu mieszkańcowi Jarocina grozi dożywocie. – Prokurator w najbliższym czasie skieruje do Sądu wniosek o przedłużenie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres kolejnych trzech miesięcy – dodaje Meler.

ZOBACZ TEŻ: Morderstwo w Cerekwicy Starej. „Takie rzeczy dzieją się w telewizji”

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. to co zrobił kwalifikuje się na kare śmierci momentalnie, powiedzmy sobie otwarcie, żadna resocjalizacja nic tu nie zmieni, a raczej jest zbędna. dlaczego jeszcze podatnicy mają łożyć na utrzymanie takiego ścierwa ?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick