Nowy sprzęt trafił na oddział kardiologii szpitala w Ostrowie Wielkopolskim

2
Oddział kardiologii szpitala w Ostrowie Wielkopolskim wzbogacił się o nowy sprzęt. Pacjenci będą mogli skorzystać z dwóch nowych urządzeń do badania holtera. Urządzenia zostały kupione przez osoby prywatne.

Telemonitoring kardiologiczny to często podstawowe badanie mające na celu zdiagnozowanie pacjenta. Chorych z roku na rok przybywa, potrzebne są więc nowe urządzenia. Tym bardziej, że sprzęt szybko się starzeje, będąc regularnie eksploatowany. – W kardiologii mamy trzy podstawowe badania nieinwazyjne. Są to echo serwa, próby wysiłkowe i monitorowanie holterowskie. Ostatnie z nich jest nie do przecenienia w diagnostyce zaburzeń rytmu serca. Ten zemsta, który otrzymaliśmy, będzie służył pacjentom naszego oddziału. Stary kończy żywot i gdyby nie dobra wola pani Wandy i Fundacji “ZAP”, nie moglibyśmy wykonywać tych badań – podkreślił

Wanda Krzywda i Grupa “Fajny Kraków” ufundowała oprogramowanie oraz komputer, monitor i drukarkę, a fundacja ufundowała dwa rejestratory. Łączny koszt podarowanego sprzętu to niespełna 16 tys. zł.

Zazwyczaj nowe urządzenia trafiają do szpitala dzięki pieniądzom z budżetu państwa albo dotacji z samorządu terytorialnego. Tym razem było inaczej. Dwa nowe urządzenia zostały kupione przez Grupę “Fajny Kraków” prowadzoną przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, których członek rodziny korzystał z opieki medycznej ostrowskich lekarzy, a także przez Fundację “ZAP – Zdrowie i praca”.

Więcej w materiale wideo, a także we wtorkowym wydaniu Wydarzeń Telewizji Proart.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

    • A gdzie imprezy, relacje na żywo, strażacy, dzieci chodzące po ulicach. E tam.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick