Nowy skatepark w miejscu starego

0
Już niebawem skaterzy z Nowych Skalmierzyc będą mogli korzystać z specjalnie dla nich budowanego obiektu. Skatepark powstaje w miejscu dotychczasowego, czyli na placu przy ulicy Kamiennej. W miejscu starych, wysłużonych urządzeń pojawiło się siedem nowych, a kostkę brukową wymieniono na wygodniejszą dla rolkarzy nawierzchnię betonową. Oficjalne otwarcie z udziałem instruktorów jazdy już 1 czerwca.

O tym, że w Nowych Skalmierzycach przydałby się nowy skatepark, władze gminy rozmawiały już dwa lata temu. I to z samymi zainteresowanymi, którzy korzystali z urządzeń na dotychczasowym obiekcie. Zadecydowano, że nowy skatepark powstanie w miejscu dotychczasowego, czyli przy ulicy Kamiennej w Nowych Skalmierzycach. Powstał projekt, ale na przeszkodzie jego szybkiej realizacji stanęła pandemia. – Prace ruszyły jesienią minionego roku, a zakończone zostały w kwietniu 2021 roku. Powstała pyta betonowa o powierzchni 540 m kw., na której ustawiono siedem urządzeń. Całkowity koszt budowy to przeszło pół miliona złotych – mówi Tomasz Fulczyk, inspektor Referatu Techniczno-Inwestycyjnego w Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.
Obecnie obiekt czeka na ostatnie odbiory, toteż jest niedostępny dla postronnych. – Do użytku zostanie oddany w najbliższych dniach, natomiast oficjalne otwarcie planujemy 1 czerwca, wówczas odbędzie się też spotkanie z trenerami – mówi Jerzy Ł. Walczak, burmistrz Nowych Skalmierzyc.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick