Nowy mercedes dla kaliskich niepełnosprawnych

0
Fot. kalisz.pl
21-osobowy Mercedes trafił do Środowiskowego Domu Pomocy "Tulipan" w Kaliszu. Pieniądze na jego zakup przekazało miasto oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
21-osobowy Mercedes-Benz Sprinter, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich, co umożliwia wbudowana winda. – Ze strony Miasta zapewniamy dla Tulipana pełne wsparcie. Mam nadzieję, że ten autobus okaże się szczególnie dużą pomocą, przede wszystkim ze względu na specyfikę ośrodka i ze względu na jego podopiecznych, którzy często nie są w stanie samodzielnie tutaj dotrzeć. Liczę na to, że ułatwi ośrodkowi prowadzenie zajęć i niesienie pomocy jego uczestnikom – powiedział prezydent Krystian Kinastowski podczas uroczystego przekazania autobusu.

Nowy pojazd będzie woził uczestników zajęć do ośrodka. Jego zakup to koszt ponad 313 tysięcy złotych. – 180 tysięcy złotych pochodziło z dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D – likwidacja barier transportowych. Pozostałą kwotę stanowiły środki z budżetu Miasta Kalisza – poinformował wiceprezydent Mateusz Podsadny, który podpisywał umowę z imieniu kaliskiego samorządu.

Samochód stanowi dla ośrodka bezpośrednie narzędzie pracy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick