DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Nowy inwestor w Ostrowie. Wiemy, jaka firma powstanie przy Wrocławskiej

Zagraniczne przedsiębiorstwo zainwestuje w Ostrowie Wielkopolskim ponad 40 mln zł. Ostatnie 4 ha przemysłowych terenów właśnie zostały sprzedane holenderskiej firmie Sanibell, która zajmuje się produkcją artykułów sanitarnych i kompletnych mebli łazienkowych. To były ostatnie tereny przeznaczone w ostrowskiej strefie przemysłowej na sprzedaż dla inwestorów. – 11 ha zdegradowanego terenu przy ul. Wrocławskiej ma już nowych właścicieli. Mamy tam firmy polskie, ale także francuską, niemiecką, teraz dołącza firma holenderska – podkreśliła podczas konferencji prasowej prezydent Beata Klimek.

Jej zdaniem o powodzeniu, jakim cieszą się te tereny, świadczy dobra lokalizacja Ostrowa Wielkopolskiego. Zwrócili na to uwagę także przedstawiciele Sanibell, którzy potwierdzili to podczas briefingu, wskazując m.in. sąsiedztwo z Wrocławiem i bliskość do granicy.

Zainteresowanie inwestora przełożyło się na zarobek dla miasta, które odnotuje wpływ do budżetu w wysokości 2,5 mln zł za dokładnie 3,84 ha terenu. Pierwsza faza inwestycji ma się rozpocząć w sierpniu, a planowane zakończenie prac przewidziano na kwiecień 2022 roku. – Założeniem biznesowym jest to, żeby centra dystrybucyjne – jak to, które powstanie w Ostrowie Wielkopolskim – były centrami, z których będą zaopatrywane magazyny i placówki zarówno w Polsce, jak i poza granicami – podkreślił Paul Vincent Colle, współwłaściciel firmy Sanibell, który jest synem założyciela tego rodzinnego przedsiębiorstwa powstałego w latach 70. XX wieku.

Pytanie, które zadają sobie mieszkańcy za każdym razem, kiedy ogłaszany jest nowy inwestor, to czy stworzy miejsca pracy, ile ich będzie i kto będzie mógł znaleźć zatrudnienie w nowej firmie. Na początek w ostrowskim oddziale firmy ma zostać zatrudnionych od ośmiu do dziesięciu osób. Niewykluczone jednak, że w przyszłości dojdzie do rozbudowy zakładu o linię produkcyjną bądź wprowadzenie półprodukcji w Ostrowie Wielkopolskim. – W pierwszej kolejności zatrudnimy ludzi do centrum logistycznego, ale będziemy potrzebować też pracowników biurowych. Zważywszy na specyfikę naszej branży, potrzebujemy też specjalistów ds. kontroli jakości, bo nie zawsze osoby znające się na logistyce, są też biegłe w sprawach jakościowych – podkreślili przedstawiciele firmy.

Sanibell współpracuje z polskimi firmami. m.in. dlatego zarząd podjął decyzję ws. budowy w naszym kraju centrum logistycznego oraz magazynów.

W przedsiębiorstwach, które mają siedziby w ostrowskiej strefie przemysłowej znalazło do tej pory zatrudnienie 316 pracowników. Jedna z firm jest w trakcie rozbudowy.

Napisz do autora

Komentarze (18)
 • W
  Wro

  czwartek, 24 czerwca, 2021

  Ciekawe czy nadal zakaz wjazdu na wro że względu na wiadukt zostanie utrzymany?

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  czwartek, 24 czerwca, 2021

  Super Ostrów Wielkopolski zyska kolejne miejsca pracy.Mira

  Odpowiedz
 • I
  Icodalej

  czwartek, 24 czerwca, 2021

  4 hektary sprzedane firemce pod magazyn ?

  Odpowiedz
 • Z
  Zbigxxx

  czwartek, 24 czerwca, 2021

  Co z koleją dużych prędkośc? Co z węzłem kolejowym?

  Odpowiedz
 • K
  Kuba

  czwartek, 24 czerwca, 2021

  Ludzie chcą bez dobrego wykształcenia za ciężka pracę zarabiać 5 tysiecy netto. Żaden samorząd nie jest w stanie tego zapewnić. Nowa firma? Fajnie, ale dla specjalistów.

  Odpowiedz
 • R
  Rejtan

  czwartek, 24 czerwca, 2021

  i tak się wyprzedaje Polskę….

  Odpowiedz
 • KW
  Kazimierz Wielki

  piątek, 25 czerwca, 2021

  Czekam na Chińczyków, którzy wykupią całe miasto i zapewnią zatrudnienie dla kilku tysięcy ostrowian. To byłby wymierny efekt wypadu do tego kraju… A gdzie są Kanadyjczycy?

  Odpowiedz
 • M
  Monik

  piątek, 25 czerwca, 2021

  Centrum logistyczne w centru miast wow.!
  To po co ta obwodnica?

  Odpowiedz
 • D1
  Dalajlama 1473

  piątek, 25 czerwca, 2021

  Sukces miasta po 30 latach d upadku komuny jakiś inwestor sobie przypomniał o Ostrówku w mieście gdzie jeszcze ok 1991 roku pracowało więcej ludzi niż Krotoszyn miał mieszkańców!!! pod względem wielkości Ostrów miał chyba najlepszy przemysł w całej Wielkopolsce !!!! Dobre i to tylko żeby czasem nie zatrudniali przez agencję pracy tzw. współczesne pasożyty co nic nie robią a zarabiają a zwerbowanym pracowniku czyt. niewoniku

  Odpowiedz
 • K
  Kasia

  sobota, 26 czerwca, 2021

  8-10 osób… wow… w Kaliszu panatoni park zatrudni 600 osób i tam jakoś konferencji nie robią. Soltysowa Klimek musi odejsc.

  Odpowiedz
 • O
  obiektywny

  sobota, 26 czerwca, 2021

  Jakie Miejsca Pracy kilka lub kilkanaście. Takie tereny to sprzedaje się pod zakład zakład produkcyjny a nie magazyny. To jest tak jak prezydentem zostaje Pani Klimek szeregowy pracownik ze Starostwa (rzecznik prasowy). Sprzedać bez wizji byle była Kasa na teraz.

  Odpowiedz
 • A
  anik

  poniedziałek, 28 czerwca, 2021

  Interes życia dla miasta działka sprzedana za 65,10 zł za metr kwadratowy najtańsze grunty w Ostrwie Wielkopolskim
  2 500 000 / 38 400 = 65,10 zł

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz