Nowy i używany sprzęt hydrauliczny trafił do strażaków z OSP [ZDJĘCIA]

0
Fot. Gmina Ostrów Wielkopolski
OSP Sobótka dostała nowy sprzęt hydrauliczny, a dotychczasowy przekazała druhom z OSP Wtórek. Ci drudzy otrzymają za to nową radiostację, na którą złożyli się sołtys i rada sołecka oraz gmina Ostrów Wielkopolski.

Nowy sprzęt trafił do strażaków z gminy Ostrów Wielkopolski. Druhowie z OSP Sobótka otrzymali wysokiej klasy sprzęt ratownictwa drogowego, a więc zestaw hydrauliczny, który jest niezbędny, kiedy w samochodzie znajduje się zakleszczona osoba. – W zestawie znalazły się: nożyce hydrauliczne, rozpieracz ramieniowy, agregat oraz węże hydrauliczne. Sprzęt kosztował 55 tysięcy złotych i został zakupiony ze środków budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski (30 tys. zł) oraz dofinansowania z MSWiA (25 tys. zł) – mówią przedstawiciele gminy.

Podobny sprzęt, z którego do tej pory korzystali strażacy z OSP Sobótka, został przekazany kolegom z OSP Wtórek. – Jednostka nie miała do tej pory tego typu urządzeń – dodają.

POWIĄZANE: Umowy podpisane. Kiedy sprzęt trafi do OSP?

Sołtys i Rada Sołecka Wtórka przekazali także 2,5 tys. zł na dofinansowanie zakupu radiostacji dla jednostki. Dołoży się także gmina. Z jej budżetu na ten cel zostanie przeznaczone tysiąc zł.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl