Nowy generał w Ostrowie. Scott pójdzie śladem Johnsona?

0
W poprzednich dwóch sezonach generałem w zespole BM Slam Stal był Aaron Johnson, który jednocześnie był też gwiazdą polskiej ligi. Teraz Johnsona w Ostrowie Wielkopolskim nie ma. Zagra na Łotwie. Nowym generałem w drużynie wicemistrza Polski ma być Mike Scott.

Mike Scott to 25-letni rozgrywający, który ma za sobą trzy sezony na europejskich parkietach. Zaczynał w 2015 roku od gry na Litwie. Ostatnie dwa sezony spędził za to w Chorwacji. Latem tymczasem w barwach Chicago Bulls grał w Lidze Letniej. Teraz wybrał ofertę ostrowskiej ,,Stalówki”.

Mike Scott pochodzi z Los Angeles, natomiast studiował i grał na uniwersytecie Idaho. W poprzednim sezonie był liderem chorwackiego zespołu KK Split. W tej drużynie średnio spędzał na parkiecie 28 minut, zdobywając w tym czasie na poziomie 14 punktów, mając jednocześnie prawie 6 asyst. Mike Scott to zawodnik, który dysponuje bardzo dobrym rzutem z dystansu. W Chorwacji w tym elemencie notował 42 procent.

W poprzednich dwóch sezonach grę ostrowskiej drużyny prowadził Aaron Johnson, który był nie tylko liderem ,,Stalówki”, ale i gwiazdą polskiej ligi. Mike Scott nie uniknie więc porównań z Johnsonem. Sam jednak podkreśla, że jest zawodnikiem zupełnie innego typu.

Nowy generał w zespole ,,Stalówki” ma za sobą pierwszy miesiąc w nowym klubie, mieście i środowisku. Od początku Mikiem Scottem zaopiekował się Shawn King. 25-latek podkreśla więc, że w Ostrowie Wielkopolskim czuje się bardzo dobrze.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick