Noworodek zmarł podczas porodu w Kępnie? Prokuratura powoła biegłego

0
Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie śmierci jednego z noworodków, do której doszło z początkiem listopada 2019 roku w kępińskim szpitalu. Dziecko przyszło na świat w Kępnie, ale ze względu na pogarszający się stan zdrowia zostało przetransportowane do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie zmarło. Nieoficjalną przyczyną śmierci dziecka był uraz głowy, którego doznało podczas akcji porodowej w Kępnie.

Akcja porodowa rozpoczęła się w kępińskim szpitalu. Niestety dziecko było w krytycznym stanie dlatego zdecydowano o przetransportowaniu go na Oddział Neonatologiczny w Ostrowie Wielkopolskim. – W środę 6 listopada o godz. 12.20 kobieta zgłosiła się na oddział Szpitala Powiatowego w Kępnie. Podjęto decyzję o tym, aby ciąża została rozwiązana w drodze cesarskiego cięcia. W trakcie zabiegu pojawiły się komplikacje, które skutkowały tym, że po zakończeniu porodu, noworodek nie był w stanie samodzielnie oddychać. Został zaintubowany i przekazany do szpitala o wyższym poziomie referencyjności, a więc do Ostrowa, gdzie dziewczynka zmarła o godz. 21.45 – informował wtedy portal wlkp24.info Krzysztof Bukowiecki, prokurator Prokuratury Regionalnej w Łodzi, która zajmuje się sprawą.

CZYTAJ: Urodziło się w Kępnie, po kilkunastu godzinach zmarło w ostrowskim szpitalu. Sprawę bada prokuratura

Według nieoficjalnych informacji dokumenty sporządzone w trakcie sesji zwłok wykazują, że przyczyną śmierci był uraz głowy, którego noworodek doznał w kępińskim szpitalu. – Postępowanie prowadzone jest dwutorowo. Zaangażowana jest w nie zarówno prokuratura jak i kępińska policja. Przesłuchiwani są świadkowie. Trzeba zebrać obszerny materiał dowodowy i dopiero wtedy zostanie powołany biegły. Z jakiej dziedziny i co będzie kontrolował wykaże zebrany materiał dowodowy. Przewidywany czas to marzec tego roku – powiedział prokurator Rafał Sławnikowski z Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick