Noworodek w oknie życia. Jaki jest jego stan i jaka jest rola policji?

5
W poniedziałkowy poranek w ostrowskim oknie życia znaleziono noworodka. Dziecko zostało przewiezione na Oddział Neonatologiczny i zostało poddane badaniom. Wiemy, że jest bezpieczne i jego życiu nic nie zagraża. Policja poinformowała także, że wobec matki dziecka nie jest prowadzone żadne postępowanie.

O noworodku pozostawionym w oknie życia informowaliśmy w poniedziałkowy wieczór. Dziecko zostało zabrane przez siostry zakonne ze Zgromadzenia św. Elżbiety i przekazane medykom. Maluch trafił na Oddział Neonatologiczny w ostrowskim szpitalu i przechodzi tam dalsze badania. – Dziecko ma około tygodnia i nie zagraża mu żadne niebezpieczeństwo. Pozostanie jeszcze w szpitalu na obserwacji – poinformował Adam Stangret, zastępca kierownika SOR-u w Ostrowie Wielkopolskim.

W mediach społecznościowych rozgorzała gorąca dyskusja na temat poinformowania o fakcie policji. Zdaniem wielu internautów pozostawienie dziecka w oknie życia to wystarczająco trudna decyzja dla matki i nie powinna mieć ona z tego tytułu problemów. Okno życia ma zapewniać także anonimowość, a w opinii wielu osób tę anonimowość odbiera angaż służb mundurowych w sprawę.

Okno życia ma rzeczywiście zachować anonimowość rodziców, ale procedury i czynności wyjaśniające muszą zostać wdrożone. Policjanci mają za zadanie sprawdzić, czy matce dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo, czy nie zostało ono porwane lub odebrane kobiecie siłą. – Wobec matki dziecka nie jest prowadzone żadne postępowanie – poinformowała oficjalnie mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy ostrowskiej komendy policji.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. 21

    Gdyby noworodek został porwany lub odebrany matce siłą to chyba powiadomiłaby policję. Może matce dziecka rzeczywiście potrzebna jest pomoc medyczna, ale dobrze, że noworodek został zostawiony w oknie życia a nie wyrzucony w worku do kontenera z nieczystościami.

  2. Bez składu i ładu . Chyba to normalne gdyby ktoś porwal mi dziecko to natychmiast zgłosiła bym na policje . Ale wywody tej naszej policji , nie co dziwne. Przeciez okno życia jest po to żeby nie szukać matki.

  3. Społeczeństwo już dawno przestało ufać Policji (nie bez powodu), to tylko ukazuje fikcję anonimowości oraz traktowanie ludzi ze szkodą dla niechcianych noworodków.

  4. Dobrze że tak zrobiła i dziecko żyje ,i to jest przykład dla innych zamiast wyrzucać na śmietnik przynieść do OKNA ŻYCIA,

  5. Ale jeśli kobieta zostawia w takim miejscu, a nie w szpitalu, dobitnie pokazuje, że nie chce pomocy, tylko bezpiecznie oddać dziecko. Należy się cieszyć, że nie zostawiła na śmietniku i dać jej spokój. Jeśli dziecko byłoby porwane, fakt ten na pewno zostałby zgłoszony.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick