Noworodek pozostawiony w ostrowskim oknie życia

5
Fot. pixabay
W ostrowskim oknie życia przy ulicy Gimnazjalnej w Ostrowie Wielkopolskim znaleziono noworodka. Informację potwierdza ostrowska policja. Dziecko zostało przewiezione na Oddział Neonatologiczny i zostało tam poddane badaniom.

W ostrowskim oknie życia odezwał się alarm. Siostry zakonne ze Zgromadzenia św. Elżbiety znalazły tam noworodka. O sprawie została powiadomiona policja. – Potwierdzam, że otrzymaliśmy taką informację. Nie udzielamy więcej informacji na ten temat – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Mundurowi nie udzielili informacji, czy pozostawiony noworodek to chłopiec, czy dziewczynka. Dziecko miało zostać przewiezione na badania na Oddział Neonatologiczny w ostrowskim szpitalu.

Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w 2017 roku. Wtedy w oknie życia przy ulicy Gimnazjalnej pozostawiony został chłopiec.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. 25
  2

  Wspaniała informacja, tylko po co. Po to są okna życia, żeby móc tam pozostawić dziecko. Na spokojnie, bez konsekwencji, a nie z durnym rozgłosem durnych mediów.

 2. 8
  1

  Ostrowskie Okno Życia… Polemizowałem niedawno z red. Matyszczakiem na temat nazewnictwa… chodziło o artykuł “Ostrów został z niczym “. No to teraz Ostrowskie Okno Życia dotyczy miasta , powiatu czy kogoś innego ? Można się pogubić a chcę nadal wierzyć, że to rzetelny portal.

 3. 12
  2

  A dlaczego jest powiadomiana policja? Co będą ścigać osobę która pozostawiła dziecko.? To miała porzucić w lesie czy zrobić coś innego?

 4. W 2017 to cały Ostrów wiedział o dziecku w oknie życia i oczywiście była poszukiwana dziewczyna. I oczywiście plotka goniła plotkę bo znaleźli ją. Nie była już anonimową matką, która oddała dziecko. Chyba procedury związane z badaniem tożsamości dziecka i jego adopcją są przyśpieszone. Policja w tych procedurach? Nie wiem w jakich przypadkach.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick