Nowoczesna, w innym miejscu. Poradnię psychologiczno-pedagogiczną czeka przeprowadzka

1
Poradnia psychologiczno-pedagogiczna pójdzie na nowe. Takie plany ma Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim, które dla placówki wybuduje nowy obiekt na własnym terenie przy ulicy Kantaka. Poradnia od lat mieści się w wynajmowanych pomieszczeniach, a w związku z tym, że przybywa młodych osób potrzebujących specjalistycznego wsparcia, brakuje już dla nich miejsca w budynku przy ulicy Królowej Jadwigi. Docelowo poradnia pod nowym adresem ma zacząć działać za dwa lata.

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna służy pomocą dzieciom do 18. roku życia, ale w przy ulicy Królowej Jadwigi zaczyna brakować już miejsca. Projekt na lata 2021-2023 zakłada wybudowanie nowej siedziby placówki od podstaw. Zmieni ona swoją lokalizację. Z ulicy Królowej Jadwigi przeniesie się na tereny przy ulicy Kantaka. – Poradnia psychologiczno-pedagogiczna jest nam bardzo potrzebna, jako instytucja, ale my, jako organ prowadzący jesteśmy zobowiązani zapewnić jej zupełnie inne warunki – mówił podczas konferencji prasowej Paweł Rajski, starosta ostrowski.

CZYTAJ TAKŻE: Nagrzeje się nawet do 100 stopni Celsjusza. Rozgrzane auto to śmiertelna pułapka!

Powstanie dwukondygnacyjny kolorowy budynek. W obiekcie mieścić się będzie ponad 20 gabinetów, kilka pracowni, dedykowanych młodym pacjentom. W zamiarze architektów, budynek ma być przyjazny, kolorowy, a przestrzeń zaaranżowana tak, aby zachęcać do wejścia do środka. Na powstanie budynku i jego zabezpieczenie powiat zabezpieczy około 5 milionów złotych w budżecie. – Okres pandemii był dla nas bardzo ciężki. Zwiększyła nam się liczba dzieci, mamy bardzo dużo zgłoszeń. My zawsze musimy zrobić badania, by stwierdzić dlaczego dziecko się tak zachowuje i się zmieniło – mówi Violetta Miszkin, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick