Nowoczesna okulistyka już we wrześniu? Umowa podpisana

3
Rozpoczął się generalny remont oddziału okulistycznego ostrowskiego szpitala. Ma potrwać maksymalnie 120 dni i pochłonąć 1,5 miliona złotych z budżetu szpitala. To najmłodsze "dziecko" placówki.

Ostrowski oddział okulistyczny zajął stare miejsce intensywnej terapii. Ruszył 1 lipca ubiegłego roku. Posiadał profesjonalny sprzęt, ale wnętrza wymagały remontu. Wreszcie się doczekał.

Znajdzie się tam nowoczesna sala operacyjna, gdzie przeprowadzane będą przede wszystkim operacje zaćmy. Od lipca wykonano ich ponad 700. Do tej pory odbywały się one na salach w innej części szpitala. Nowy oddział będzie też posiadał miejsce dla pacjentów, gabinet diagnostyczno-zabiegowy oraz nowoczesny węzeł sanitarny.

Remont ma potrwać trzy miesiące, więc zarówno pacjenci, jak i personel medyczny wejdą na nowy oddział już we wrześniu. Wygląd i sprzęt na miarę XXI wieku pozwoli – jak twierdzą lekarze – przeprowadzać nawet ponad 100 zabiegów w miesiącu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Jeżeli okulistyka istnieje to dlaczego w niedziele brak pomocy w Ostrowie Wlkp i Kaliszu pacjent musi cierpieć do poniedziałku i udać sie na ul. Lotniczą

  2. Ciekawe, czy chorzy na cukrzycę będą mogli skorzystać z operacji zaćmy, czy i tak nadal będą musieli wyjeżdżać do Kalisza, bo w Ostrowie leczy się tylko zdrowych i nie ma warunków dla zoperowania diabetyków. Widać, że Pan Starosta znów robi szum wokół siebie, a efekty MIZERNE!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick