DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Nowi honorowi obywatele i nagrodzeni mieszkańcy Ostrowa [LISTA]

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej z okazji Święta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Narodowego Święta Niepodległości tradycyjnie ma miejsce 10 listopada w sali Ostrowskiego Centrum Kultury. To moment, kiedy burzliwe obrady i dyskusje zastępuje się uroczystym odśpiewaniem hymnu, chwilą refleksji nad historią nie tylko kraju, ale i właśnie miasta, a nade wszystko odznacza osoby szczególnie zaangażowane w jego rozwój na polu samorządowym, kulturalnym, społecznym czy sportowym. – To szczególne podziękowanie wobec ludzi, którzy w swoim życiu kierują się dewizą, w myśl której miarą naszego człowieczeństwa jest wielkość naszej troski o drugiego człowieka – powiedziała wczoraj prezydent Beata Klimek, która wręcza nagrody i odznaczenia.

Decyzją radnych, popartą stosowną uchwałą, 29. Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Ostrowa Wielkopolskiego otrzymał Tomasz Lach – pasierb Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, człowiek kultury, pasjonat filmu, znawca życia Komedy, a przede wszystkim zaangażowany w organizację festiwalu Grand Prix Komeda częsty gość Ostrowa. 30. Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pośmiertnie został nadany śp. Emilii Nawrockiej. To jedna z ikon ostrowskiego krwiodawstwa, wieloletnia kierownik terenowego punktu pobrań w Ostrowie Wielkopolskim, inicjatorka i koordynatorka wielu akcji charytatywnych, zaangażowana także przez wiele lat w organizację największej w regionie akcji krwiodawstwa Telewizji Proart – „Oddaj krew z kablówką”.

Prezydent Ostrowa wręczyła dwa medale „Za zasługi dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”. Pierwszy z nich trafił do Tomasza Wasiaka, przedsiębiorcy, który regularnie oraz z rozmachem wspiera i sponsoruje największe ostrowskie kluby sportowe reprezentujące miasta w najwyższych klasach rozgrywkowych. Drugi medal otrzymał Mirosław Leśnierowski – również ostrowski przedsiębiorca, który nie szczędzi na dotowaniu miejskich drużyn sportowych.

Największą grupę stanowili laureaci Nagrody Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. W tym gronie znalazły się osoby i organizacje, które prężnie działają na rzecz rozwoju miasta, reprezentują je godnie poza jego granicami, inicjują ważne wydarzenia społeczne, kulturalne czy sportowe.

Oto lista nagrodzonych:

Stowarzyszenie Ludzie dla ludzi – prężnie działająca organizacja pozarządowa;
Prof. UAM dr hab. Kornelia Ćwiklak – literaturoznawczyni;
Maria Gacek – społecznik, od wielu lat pomaga bezdomnym psom i kotom;
Alicja Handke – gimnastyczka artystyczna;
Barbara Kasprzak – członek PTTK;
Kazimierz Nawrocki – członek Zarządu Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku;
Maciej Nowakowski – trener ARGED KPR Ostrovia;
Rafał Stempniak – trener Arged KPR Ostrovia;
mł. kpt. Adam Spychała – strażak, Mistrz Świata Firefighter Combat Challenge;
Patryk Wykrota – lekkoatleta, brązowy medalista Mistrzostw Europy 2022 w Monachium.

Napisz do autora

Komentarze (8)
 • A
  adam8912

  piątek, 11 listopada, 2022

  bardzo cieszy mnie że pani Maria. która znam osobiscie wkońcu zostala zauważona. gratuluje.

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowianka

  piątek, 11 listopada, 2022

  Szkoda że nie zaważono śp. Katarzyny Pawlik z jakim poświęceniem była oddana dla dobra pacjentów i ile zrobiła dla Ostrowskiej Geriatri

  Odpowiedz
 • A
  adrian768

  sobota, 12 listopada, 2022

  nie no pewnie wszystkim lekarzom i dyrektorom zaraz wielkie nagrody chory pomysl…..

  Odpowiedz
 • H
  henry

  sobota, 12 listopada, 2022

  Gratulacje dla wyróżnionych. Każdy z nich ma w sobie cos wyjątkowego

  Odpowiedz
 • Z
  Zszokowany

  niedziela, 13 listopada, 2022

  Mnie nadal zaskakuje ten pęd Rady do nadawania tytułu honorowego obywatela Ostrowa ludziom, którzy nie tylko że większość życia lub nawet całe spędzili w Ostrowie, ale na dodatek nie żyją. Nadawanie obywatelstwa zmarłym? Dziś już mamy większość Honorowych Obywateli nie żyjących, ale o ile śmierć takiego obywatela jest czymś naturalnym, to nadawanie tytułu zmarłym, na dodatek kilka lat temu, uważam za pomysł chory. To może Rada nada tytuł Honorowego Obywatela Jerzemu Przebendowskiemu? Miasto mu wiele zawdzięcza, a w końcu gość zmarł niecałych 300 lat temu. Mogę przygotować listę osób naprawdę bardzo zasłużonych, które nie żyją już od lat, a którym z pewnością taki tytuł bardzo by się należał. Powstańcy , działacze kulturalni, politycy, księża, nauczyciele. Dlaczego akurat Pani od krwiodawstwa? nie ujmując Jej zasług!!!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz