Nowe życie lekkoatletów. “Zrobiliśmy doskonały ruch”

4
Marek Walczak to jeden z najbardziej utytułowanych trenerów w Ostrowie Wielkopolskim. Spod jego skrzydeł wyszło wielu świetnych lekkoatletów. Od lat przygotowuje wiele zespołów pod kątem motorycznym. W ostatnim czasie zmagał się z poważną chorobą. Dostał kolejną szansę, którą wykorzystuje w stu procentach wraz ze swoim synem Michałem, z którym założyli nowe stowarzyszenie, odłączając się tym samym od Klubu Sportowego Stal.

Z początkiem 2018 roku w Ostrowie Wielkopolskim pojawiło się nowe stowarzyszenie KS Stal LA (lekkoatletyka), które powstało na zgliszczach KS Stal. Marek Walczak praktycznie od zawsze związany był ze Stalą. Teraz postanowił odłączyć się i działać na własną rękę. Jak mówi – kompletnie nie żałuje tej decyzji. – Mieliśmy zamiar już wcześniej się odłączyć. Chcieliśmy zacząć pracować na własny rachunek. Mieć absolutną przejrzystość naszych działań. Zrobiliśmy doskonały krok, bo spotykamy się z niesamowitymi ludźmi, którzy chcą nam pomóc. Przez tyle lat dowiadywaliśmy się, że wiele rzeczy jest niemożliwych, teraz okazuję się, że wszystko jest możliwe – mówi Marek Walczak.

Nowe stowarzyszenie dostało poważny zastrzyk finansowy ze strony miasta Ostrowa Wielkopolskiego. – Jesteśmy bardzo zadowoleni. W tym momencie chciałbym bardzo podziękować prezydent Beacie Klimek. Dodatkowo staramy się pozyskać sponsorów wraz z rodzicami dzieci, które u nas trenują – dodaje Walczak.

Największym i tak na dobrą sprawę jedynym problemem są obiekty, na których trenują lekkoatleci. W sytuacji kiedy nie doszło do porozumienia pomiędzy KS Stal i spółką BM Slam Stal w sprawie rozbudowy hali, niejasna jest przyszłość lekkoatletów. Jeden ze scenariuszy mówi, że KS Stal LA będzie musiał po kilkunastu latach zmienić obiekty treningowe.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick