Nowe ustalenia dot. wypadku przy Staroprzygodzkiej z udziałem karetki [WIDEO]

10
Wracamy do tematu wypadku karetki i samochodu osobowego na ulicy Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim w grudniu 2018 roku. To sprawa głośna, bo w wyniku zdarzenia zginął Roman Cegielny, były prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego, a o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oskarżony jest kierowca karetki. Akt oskarżenia jest w sądzie, ale obrona nie daje za wygraną.

Trwa dokładne badanie przyczyn wypadku, do którego doszło na początku grudnia ubiegłego roku. Pisaliśmy o tym naszym portalu. Kierowca karetki został oskarżony o spowodowanie wypadku, mimo że jechał pojazdem uprzywilejowanym do pacjenta wraz z załogą ratowników medycznych.

CZYTAJ TAKŻE: „Spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym” – zarzuty dla kierowcy ambulansu po wypadku na Staroprzygodzkiej

Obrona kierowcy karetki stara się udowodnić, że kierowca karetki jechał zgodnie z przepisami go obowiązującymi. Wiemy, że do sądu ma trafić wniosek o wykonanie wizji lokalnej. Na razie biegli dokonali analizy tego, co mogło się zdarzyć na drodze na podstawie posiadanych materiałów dowodowych. Szczegóły w załączonym materiale filmowym.

ZOBACZ: Zbiórka dla „Anioła”. Ratownicy z regionu pomagają kierowcy ostrowskiej karetki, która miała wypadek

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

  1. Art. 4. PrD Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze mają prawo liczyć, że inni uczestnicy tego ruchu przestrzegają przepisów ruchu drogowego, chyba że okoliczności wskazują na możliwość odmiennego ich zachowania.

  2. Nie był pojazdem uprzywilejowanym! Miał włączone tylko niebieskie światła błyskowe bez użycia sygnałów dźwiękowych! Obrona stara się zaklinać rzeczywistość. Ja wiem z doświadczenia, jak jeżdżą kierowcy karetek po Ostrowie – włączą „błyski” a syreny tylko w obrębie większych skrzyżowań – to jest kardynalny błąd i nareszcie ktoś się za to wziął. Tylko dlaczego musiał zginąć Roman?

  3. Kodeks o ruchu drogowym mówi wyraźnie że pojazd uprzywilejowanym to taki który wysyła sygnał świetlny barwy niebieskiej i dźwiękowy o zmiennym tonie. W tym przypadku był tylko świetlny co oznacza że nie był to pojazd uprywilejowany. Zginol człowiek nikt mu życia nie wruci, niech po prostu ludzie winni odpowiedzą za to A n8e jak tchórze unikają odpowiedzialności.

  4. Dokładnie! Zanim wykona się manewr skrętu w lewo trzeba się upewnić czy są do tego warunki. Lusterka nie są do ozdoby. Nawet gdyby to nie była karetka to i tak należy taki samochód przepuścić. Życia się nie zwróci ale to ewidentna wina kierowcy Opla. Współczucia dla rodziny jak i dla kierowcy karetki.

    • Papuga to jednak papuga. Co dla klienta korzystne, ma znaczenie, co nie ma… drugorzędne znaczenie (czytaj nie ma znaczenia)

    • Twój też nie jest idealny. O znakach przestankowych to chyba 10 lat temu ostatnio słyszałeś, o ile w ogóle.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick