Nowe Skalmierzyce. Remont drogi na osiedlu „Błonie” z budżetu gminy

0
Dziurawe drogi to problem wielu osiedli mieszkaniowych nie tylko w naszym regionie, ale i w całej Polsce. Mieszkańcy osiedla „Błonie” w Nowych Skalmierzycach mają podobny problem. Na przeciw wychodzą władze gminy, które przejęły sieć osiedlowych dróg na własność i szykują się do remontu.

Osiedle zostało wybudowane w latach 70. i 80. ubiegłego stulecia przez tak zwane KZN-y, czyli Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe. Przez długi czas było nadzorowane przez kierownictwo zakładu, później utworzona została spółdzielnia mieszkaniowa. – Kluczowym problem osiedla są drogi wewnętrzne, a mieszkańcy nie potrafili łożyć środki na ich remont – mówi Zdzisław Mielczarek, sekretarz Miasta i Gminy Nowe Skalmierzyce. Drogi zostały przejęte przez gminę w lipcu 2017 roku.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

W ramach umowy trójstronnej, podpisanej w czerwcu tego roku pomiędzy gminą, spółdzielnią mieszkaniową i wykonawcą dokumentacji technicznej, wykonana zostanie projekt modernizacji ciągów pieszo-jezdnych wraz z kosztorysami.

Zdania mieszkańców na temat drogi są jednoznaczne. – Drogi są tu okropne. Dziury niby załatane, ale i tak to nie wystarcza – mówi mieszkaniec osiedla „Błonie”. Tragedia, nie da się jeździć – dodaje kolejny przechodzień.

Nieoficjalnie wiadomo, że modernizacja może pochłonąć jeden milion złotych. Szczegółowe koszty będą znane, po zakończeniu prac nad projektem.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick