Nowe Skalmierzyce. Osiedle Błonie pięknieje

0
Na osiedlu Błonie w Nowych Skalmierzycach trwa remont dróg, chodników i parkingów, które od lat znajdowały się w opłakanym stanie. Inwestycja została podzielona na trzy etapy. Do końca sierpnia tego roku wykonane zostaną drogi, chodniki i parkingi przy blokach 24b i 24c.

Remont osiedla potrwa trzy lata. Drugi etap zostanie zrealizowany w 2020 roku – będzie to teren wokół bloków 24e i 24f, natomiast rok później zostanie wykonana ostatnia część inwestycji przy ul. Kaliskiej 24a. Długość wyremontowanych dróg będzie wynosić ponad 700 metrów.

Przebudowa dróg, chodników i parkingów ma kosztować 1 700 000 złotych, z czego 60 procent wyłoży gmina Nowe Skalmierzyce, a pozostałe 40 procent Spółdzielnia Mieszkaniowa „Błonie”. – Szacuje się, że w tym roku inwestycja pochłonie około 500 000 złotych – mówi Marcin Kowalczyk, kierownik Referatu Techniczno-Inwestycyjnego i Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Gminy i Miasta w Nowych Skalmierzycach.

Osiedle Błonie w Nowych Skalmierzycach zostało wybudowane w latach 80. ubiegłego wieku przez Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe i przez długi czas zarządzane było przez kierownictwo firmy. Później utworzono spółdzielnię mieszkaniową. To jedno z najstarszych osiedli w gminie Nowe Skalmierzyce.

Więcej już wkrótce w Wydarzeniach Telewizji Proart.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick