Nowe Skalmierzyce mają nowego „człowieka od kultury”

0
Maria Jezierska nie pełni już funkcji dyrektora Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. 1 sierpnia zastąpiła ją na tym stanowisku Małgorzata Jarosik dobrze znana mieszkańcom Odolanowa. Dlaczego zdecydowano się na zmianę?

Odpowiedź jest prosta, Maria Jezierska zdecydowała się przejść na emeryturę. Małgorzata Jarosik, która zastąpiła dotychczasową dyrektor placówki w Nowych Skalmierzycach, przez 16 lat była związana z Odolanowskim Domem Kultury, gdzie prowadziła zajęcia dydaktyczne. W tym czasie kilkukrotnie została wyróżniona w różnego rodzaju konkursach. Jest m.in. laureatem ogólnopolskich nagród tanecznych oraz zdobywczynią Lauru Kultury w 2011 roku za całokształt działalności.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Jak podkreśla, zależy jej na stworzeniu miejsca przyjaznego zarówno dzieciom, jak i młodzieży, dorosłym oraz starszym. Ma ono umożliwiać aktywne spędzanie wolnego czasu niezależnie od wieku.

Centrum Kultury to nowa instytucja w Nowych Skalmierzycach. Powstała na początku kwietnia, aby rozszerzyć działalność biblioteki m.in. o upowszechnianie dorobku artystów, zespołów, a także upowszechniania wiedzy o kulturze i sztuce.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick