Nowe Skalmierzyce. Budowa sali trwa

0
Trwają prace związane z budową hali sportowej, która powstaje przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach. Obecnie jest już widoczny zarys jej murów a także trzykondygnacyjny łącznik pomiędzy szkołą a wznoszonym budynkiem.

Termin zakończenia inwestycji wyznaczono do sierpnia przyszłego roku, tak aby uczniowie wraz z początkiem roku szkolnego 2018 zaczęli korzystać z nowej części placówki.

Hala sportowa będzie posiadała pole gry o wymiarach 36×18 metrów ze składaną trybuną mogącą pomieścić 163 widzów. Ponadto zaprojektowano przy niej pomieszczenia socjalne, magazyn sprzętu, wiatrołap i toalety. W łączniku na parterze zaplanowano pomieszczenia socjalne składające się z dwóch szatni oraz łazienek. Z kolei na I i II piętrze dodatkowo zostaną utworzone po dwie sale lekcyjne mogące pomieścić po 24 uczniów każda.

Izabela Garcarek-Duleba – nauczycielka wychowania fizycznego z zadowoleniem i niecierpliwością patrzy na prace, bo jak mówi warunków do prowadzenia zajęć z w-fu nie było.

Zadanie będzie w całości sfinansowane z budżetu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, a jego koszt to blisko 5.400.000,00 zł.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick