DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Nowe odcinki S11 już na przełomie 2027/2028? Wróblewski: Komunikacja Ostrowa ulegnie znaczącemu przyspieszeniu

Mieszkańcy w nadchodzących latach doczekają się kolejnych odcinków drogi S11: Ostrów-Kępno oraz Kalisz-Konin w ciągu DK25. Tak zapewnia Bartłomiej Wróblewski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu i wspierający go były minister infrastruktury, Jerzy Polaczek.

Bartłomiej Wróblewski pojawił się w Ostrowie Wielkopolskim, by zaprezentować swoją kandydaturę do Parlamentu Europejskiego w nadchodzących wyborach. Polityk pojawił się w towarzystwie Jerzego Polaczka, byłego ministra infrastruktury, a obecnie przewodniczącego zespołu parlamentarnego do spraw budowy drogi ekspresowej S11. Podczas konferencji poruszono temat budowy kolejnych odcinków S11. – Pod koniec czerwca zostanie podpisana umowa na budowę odcinka Poznań-Obroniki, a jeszcze w tym roku będzie ogłoszony przetarg na budowę odcinka Ostrów Wielkopolski-Kępno. W tym roku zostanie ogłoszony także przetarg na budowę DK25 do Kalisza i z Kalisza do Konina. Na przyszły rok zaplanowano ogłoszenie przetargu na obwodnicę Kalisza. Na przełomie roku 2024/2025 oczekiwane są decyzje środowiskowe dla dwóch ważnych odcinków S11 na południu Wielkopolski: Jarocin-Ostrów Wielkopolski i Jarocin-Kórnik – mówił Bartłomiej Wróblewski.

Posłowie zapewniają, że zabezpieczone jest już od dawna finansowanie tych inwestycji, a – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – gotowymi odcinkami nowych tras kierowcy mają jeździć w 2027 lub 2028 roku. – Zespół parlamentarny na rzecz budowy S11 w dzisiejszych uwarunkowaniach politycznych ma przede wszystkim ma bardzo mocno wypełniać politykę konkretów, czyli dopingować i kontrolować aktualny rząd do pilnej, szybkiej i konkretnej realizacji tych prac, które zostały rozpoczęte – dodał Jerzy Polaczek, były minister infrastruktury.

Politycy podkreślili także, że prace na rzecz wzrostu bezpieczeństwa na drogach będą kontynuowane także po wyborach europarlamentarnych.

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • WZP
  Wiesław z Piły

  środa, 5 czerwca, 2024

  Nieudacznicy z wielkopolski a gdzie obwodnica ujścia ,piły ,jastrowia .w zach .pomorskim już kończą budowę S11 na całej długości.teraz to możecie mówić o budowie jak piniędzy ni ma i nie będzie jak powiedział klasyk

  Odpowiedz
 • W
  Wizz

  środa, 5 czerwca, 2024

  Parówki wyborcze a po wyborach dalej będzie się latami przeciągać, finansowanie od dawna plany od dawna i drogi też od dawna NIE MA!

  Odpowiedz
 • ŁO
  Łukasz Oborniki..

  środa, 5 czerwca, 2024

  Weźcie się wkońcu za Oborniki.!!! Przeprawa przez jeden most na Warcie to Koszmar od Wielu Lat!!!

  Odpowiedz
 • R
  realista

  środa, 5 czerwca, 2024

  Kiełbaska wyborcza nie na temat. Co Europarlament ma do S11? Nic nie ma. Bzdury, których nie powinno się publikować.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz