Nowe miejsca pracy i miejsca dla dzieci w żłobku. Rusza nabór

2
Pierwszy samorządowy żłobek w Gorzycach Wielkich zostanie uruchomiony wiosną. Takie są plany, jeśli nic nie zaburzy prac budowlanych, które są w toku. Została już wybrana dyrektor placówki, która zapowiada nabór kadry opiekuńczej, pracowników i przede wszystkim rekrutację dzieci do żłobka.

To będzie pierwszy żłobek, ale – jak gwarantują władze samorządowe – ma zagwarantować opiekę znacznej części dzieciom kwalifikujących się do placówki. – Znajdzie tu miejsce właściwie 20 procent dzieci z gminy, dokładnie 77 dzieci. Obiekt jest bardzo duży, ma ok. 900 metrów kwadratowych. Będą tu specjalistyczne gabinety, np. logopedy, pomieszczenia dostosowane do dzieci niepełnosprawnych, nowoczesne wnętrza – zapowiada wójt gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk. Gmina pozyskała prawie sześć milionów złotych z dwóch źródeł w ramach bezzwrotnych dotacji na budowę oraz na pierwsze dwa lata funkcjonowania żłobka.

Dyrektorem placówki, wybranym drogą otwartego konkursu została Monika Jurasik, pedagog z trzynastoletnim stażem w pracy jako wychowawca przedszkolny. Na swoim koncie ma doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi, była koordynatorem i pomysłodawcą różnych programów edukacyjnych. – Nabór o przyjęcie kadry rozpocznie się 8 lutego, ogłoszenia pojawią się na stronie urzędu gminy, trzeba śledzić tę stronę. Rekrutacja dzieci natomiast zaplanowana jest na 1 marca i jeżeli nic się nie zmieni, to ruszy w tym terminie – mówi nowa dyrektor żłobka. Poszukiwani są: opiekunki dziecięce, kucharki, woźne oddziałowe, intendentka, pielęgniarka oraz konserwator. Gmina na zgłoszenia będzie czekała do 22 lutego. Szczegóły można będzie znaleźć na stronie www.ostrowwielkopolski.pl. W tym samym miejscu będą wkrótce dostępne informacje o rekrutacji dzieci.

Jakie dzieci mają największe szanse na dostanie się do żłobka w Gorzycach? Jakie kryteria są oceniane? O szczegółach opowiada w krótkim materiale filmowym Monika Jurasik.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć pod tym linkiem.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick