Nowe drogi w gminie Nowe Skalmierzyce

0
Wiele nowych inwestycji powstało w ostatnim czasie na terenie gminy Nowe Skalmierzyce. Nowa nawierzchnia bitumiczna wraz z chodnikiem powstały przy ulicy Wiśniowej w Skalmierzycach. Przebudowana została także ulica Jabłonkowa w Śliwnikach. Ta inwestycja już się zakończyła, natomiast roboty przy ulicy Wiśniowej potrwają do końca sierpnia.

Drogi na terenie gminy Nowe Skalmierzyce w ostatnim czasie znacznie się zmieniły. Droga na ulicy Jabłonkowej w Śliwnikach już została oddana do użytku. – Jej przebudowa polegała na wykonaniu ciągu pieszo-rowerowego z betonowej kostki brukowej, nowej nawierzchni bitumicznej jezdni oraz odwodnienia deszczowego – mówi Piotr Mosiek z Urzędu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Koszt wykonania ponad 700-metrowej drogi to ok. 750 tys. zł.

Kończy się także przebudowa ulicy Wiśniowej w Skalmierzycach. Podobnie jak przy poprzedniej inwestycji, powstały tam nowa nawierzchnia bitumiczna, chodnik z kostki brukowej i nowa kanalizacja deszczowa. Ta inwestycja pochłonęła ok. 580 tys. zł , a długość tego odcinka, to ok. 280 m.

Zakończyły się także roboty przy przebudowie drogi w Mącznikach. Na przeszło 1,5-kilometrowym odcinku została zastosowana inna metoda, niż w przypadku inwestycji w Śliwnikach. – Zastosowana została technologia z utwardzeniem z destruktu asfaltowego. Na to było wykonane podwójne powierzchniowe utrwalenie za pomocą emulsji i grysów. – kończy Piotr Mosiek.

redaktor wlkp24.info
milosz.skibinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick