Nowe centrum handlowe? Mieszkańcy Ostrowa są podzieleni

9
Fot. materiały inwestora
Kilka dni temu informowaliśmy na naszych łamach o kolejnym powstającym w Ostrowie Wielkopolskim centrum handlowym. Zapytaliśmy naszych Czytelników, co sądzą na temat tej inwestycji i czy ich zdaniem jest potrzebna. Właśnie poznaliśmy wyniki.

6,5 tys. m2, 14 lokali usługowych i dwa supermarkety. Tak w liczbach ma wyglądać nowy park handlowy, który powstaje w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Poznańskiej. Kilka dni temu pisaliśmy o tej inwestycji na łamach naszego portalu. Zapytaliśmy też naszych Czytelników, czy ich zdaniem kolejne tego typu centrum jest w mieście potrzebne.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Głosowanie właśnie dobiegło końca. Jak się okazuje, zdania są mocno podzielone. Ponad 60 procent Internautów odpowiedziało, że nie potrzeba w Ostrowie następnego centrum handlowego. Przeciwnego zdania było 39 procent pytanych.

Zwolennicy tej inwestycji zwrócili uwagę, że im więcej tego typu miejsc, tym większa konkurencja, co dla kupujących jest zaletą. Nie brakowało jednak krytycznych głosów. Jak tak dalej pójdzie, to w centrum życie ograniczy się tylko do rynku. Zostaną tylko banki i apteki a cały handel w centrum zostanie zabity przez takie właśnie markety” – napisał jeden z głosujących.

Zwracano także uwagę na liczbę pustych lokali w centrum miasta, w których jakiś czas temu prowadzone były sklepy. Jednak robienie zakupów w dużych centrach handlowych to trend, z którym trudno walczyć, choć próby podejmowało wiele miast. Jednak w gruncie rzeczy od nas samych zależy, gdzie

Czy w Ostrowie Wlkp. jest potrzebne kolejne centrum handlowe?SZCZEGÓŁY NA WLKP24.INFO ➡️ https://wlkp24.info/nowy-park-handlowy-powstanie-w-ostrowie-wlkp

Opublikowany przez wlkp24.info 8 maja 2018

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. Chyba jak na wielkość Ostrowa to już wystarczy,,,,,,,,,,,, P.S. Jakie korzyści ma z tego tytułu kasa miasta? Może znowu jakieś zwolnienia ….z podatku???

  2. Puste lokale są tylko dlatego że czynsz jest mocno drogi ,po drugie to gdzie są jakieś miejsca parkingowe , dlatego niech budują jak najwięcej ,przynajmniej wszystko w jednym miejscu

  3. Najlepsi są ludzie którzy mówią, „łoj panie po co to to budują te markety, male sklepy przez to padaja” i za chwile leca do biedronki albo kauflanda zamiast wejść do małego sklepiku na zakupy. Albo „dobrze ze pozamykali te sklepy w niedziele niech oni tez maja wolne” a po kościele lecą na stacje paliw albo szukają otwartego sklepu. Jeżeli na otwarciu nowego intermarsche będą dawać za darmo bułkę to ludzie będą się o nią bić bo za parę groszy są gotowi sie upodlić

  4. Trochę przesdziliscie z tym „Centrum Handlowe „. Przecież tam zostaną przeniesione dwa sklepy z ul Bema
    Więc marketów nam nie przybędzie co najwyżej ułatwi to życie mieszkańcom zachodniej części Ostrowa tzw. ” zatorza”.

    • Zgadzam się. Intermarche i bricomarche zostanie przeniesione z Bema to fakt. Niby na wakacje. A te 14 lokali to zapewne pod wynajem.

  5. no niestety taki market ma przebicie nad małym sklepiekiem osiedlowym po pierwsze taniej po drugie wieksze promocje po trzecie parking… a w centrum nawet jakby na godzine jechac i kupic ten bilet parkingowy to nie ma gdzie zaparkować,a dlaczego tyle pustych lokali?… bo czynsz kosmiczny i sie nie kalkuluje żeby zarabiac na sam czynsz a gdzie reszta opłat….

  6. W tym „wielkim” centrum powstanie 14 lokali i 2 duże markety, które obecnie funkcjonują na Bema. Więc po co cała dyskusja o jakimś nowym centrum i sondaż. Czy 14 sklepików ma być powodem do dyskusji? Gdyby otwierano 140 to można dyskutować. Poza tym to właściciele rozpoznają potencjalny rynek i decydują o budowie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick