Nowe autobusy w produkcji. Będą wyposażone w defibrylatory

2
Będą tak samo czerwone jak elektryczne, choć ma w nich być więcej udogodnień, między innymi aż dwa miejsca dla wózków inwalidzkich. Kolejne trzy niskopodłogowe autobusy niskoemisyjne zasilą tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim. Dzisiaj podpisano odpowiednie umowy.

Tabor ostrowskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji sukcesywnie się zmienia. Stare, wysłużone autobusy odchodzą do lamusa, w ich miejsce pojawiają się nowe sztuki. To za sprawą projektu, który realizuje miasto Ostrów Wielkopolski. Ponad 42,5 miliona warte jest m.in. odnowienie taboru MZK, budowa wiat przystankowych czy ścieżek rowerowych, ale i Centrum Przesiadkowego. Z Unii Europejskiej do Ostrowa wpłynęło ponad 32,5 mln na te cele.

Dzisiaj w ostrowskim magistracie podpisano umowę na dostarczenie przez firmę MAN trzech autobusów niskoemisyjnych spełniających najwyższe ekologiczne normy spalania. – Łączna wartość autobusów to ponad 3,6 mln, ale my zapłacimy zaledwie ponad milion. Dwa i pół miliona to fundusze unijne – powiedział dziś na konferencji Janusz Marczak, prezes MZK w Ostrowie Wlkp.

Po Ostrowie i powiecie ostrowskim jeżdżą już elektryczne Solarisy, umowę podpisano także na zakup trzech niskoemisyjnych autobusów marki URSUS, dzisiaj do tego kręgu dołącza firma MAN. Autobusy tych dwóch ostatnich firm właśnie są w produkcji, dostarczone zostaną w lutym 2019 roku. – Termin dostarczenia faktycznie zbiegnie się w przypadku obu tych zamówień. Wtedy te najstarsze, wysłużone autobusy przekażemy do demontażu. Z firmy MAN jesteśmy zadowoleni, bo bardzo dużo autobusów tej marki do tej pory jeździły po ulicach miasta. Niektóre mają już przejechane ponad 1,2 mln km na liczniku – mówi Marczak.

Co bardzo ważne, każdy autobus jest robiony na zamówienie. Firma MAN produkuje je w fabryce w Starachowicach k. Poznania. Nowe sztuki będą tak samo czerwone jak autobusy elektryczne, nie zostaną obklejone reklamami. Każdy pojazd będzie wyposażony w defibrylator.

Foto/video: materiały promocyjne marki MAN

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick