DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Nowa remiza OSP Ostrów oficjalnie otwarta. "Z partyzantki do XXI wieku"

Choć istnieją 155 lat, można powiedzieć, że w piątek powstali na nowo. A to za sprawą nowej remizy. Druhowie z OSP Ostrów Wielkopolski przez wiele lat czekali na remont siedziby. Wreszcie się doczekali. Kosztująca ponad 1,3 mln zł (800 tys. zł pochodziło z rządowego dofinansowania) przebudowa pozwoliła na stworzenie z tego zabytkowego budynku prawdziwie XXI-wieczne miejsce godne strażaków, którzy nieustannie od półtora wieku niosą pomoc mieszkańcom całego powiatu.

Oficjalnej otwarcie wyremontowanej siedziby przy ul. Staszica zbiegło się w czasie właśnie z 155. rocznicą powstania jednostki. Bogate archiwa OSP Ostrów także zyskały nową przestrzeń, która jest wyposażana. Wkrótce będzie ją można podziwiać w pełnej krasie.

Druhowie natomiast otrzymali pomieszczenia socjalne z prawdziwego zdarzenia i z nowoczesnym wyposażeniem. Znalazło się też miejsce na prysznice oraz sprzęt, a więc dwa wozy strażackie i cały osprzęt. Wcześniej był problem nawet z suszeniem węży po zakończonej akcji gaśniczej.

W obecności dziesiątek zaproszonych gości najbardziej zasłużeni druhowie otrzymali też odznaczenia.

Zobaczcie relację wideo z uroczystości otwarcia zmodernizowanej strażnicy OSP w Ostrowie Wielkopolskim wraz z obchodami 155-lecia istnienia jednostki.

Napisz do autora

Komentarze (16)
 • M
  mieszkaniec

  piątek, 9 września, 2022

  Zabytkowy budynek? Rozebrano go do fundamentów i na nowo wybudowano. To się nazywa modernizacja wg pani Klimek.

  Odpowiedz
 • M
  myślący

  piątek, 9 września, 2022

  Jest i ona, socjalistka rozdająca wszystkim wszystko za nic. Szkoda, że z pustego zbiornika pieniężnego. Ciekawe czy zasypiając myśli o tym, że rujnuje ojczyznę?

  Odpowiedz
 • E
  Empi

  sobota, 10 września, 2022

  Na pół dnia zamknięto pół centrum miasta, żeby jaśniepaństwo mogło rozstawić namioty i biesiadować. Lewicowa prezydent i ludowa minister. Tfu

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  sobota, 10 września, 2022

  Pani Prezydent. Zamiast ciągle promować siebie i Panią Malągową to proszę się w obliczu zbliżającej się jesieni i zimy zabrać za rządzenie miastem tak, abyśmy (zwłaszcza ci słabsi) zdołali przetrwać ten czekający nas trudny czas. W tym właśnie celu wybraliśmy Panią na to stanowisko. Na promocje własnej osoby przyjdzie czas w kampanii wyborczej. Rozumiem że w następnych wyborach będzie startowała Pani wraz z P. Malągową z list Pisu?

  Odpowiedz
 • TT
  Ten typ

  sobota, 10 września, 2022

  Informacje na temat zamknięcia ulicy były podane przez urząd. Również zostały wysłane do mieszkańców smsy (zapewne nie dotarły do wszystkich). Na Staszica można było wjechać od strony krótkiej Wrocławskiej, czy był to aż taki duży problem dla komentujących? Trochę więcej empatii :3

  Odpowiedz
 • O
  Oooop

  sobota, 10 września, 2022

  Czyli na hucznie otwarcia kasa jest a innym każą oszczędzać można było skromnie to urządzić ale co tam nam się należy

  Odpowiedz
 • JB
  jarek barbarzyńca

  sobota, 10 września, 2022

  Igrzyska , igrzyska …..ale bez chleba . Chleb musicie zorganizować sobie sami . Władza ma jedną zasadę . Patrzcie , patrzcie ale przez dziurkę w płocie . Ale ktoś te panie wywindował .

  Odpowiedz
 • O
  Obywatel

  sobota, 10 września, 2022

  Wszędzie się wpycha to babsko. Czy ona kiedys zrozumie że nikt jej tu nie chce. Najlepiej jej wychodziło łamanie Kodeksu Pracy reszta to porażka.

  Odpowiedz
 • O
  Obywatel

  sobota, 10 września, 2022

  Tak było za Cezara, tak jest dzisiaj. Nie ma chleba ale są igrzyska. Brawo Pani minister, brawo pani prezydent !

  Odpowiedz
 • A
  abc

  sobota, 10 września, 2022

  Szanowny komendancie Kubusiu M. Otrzymaliście strzanicę wymarzoną i nowoczesną, a nie wymarzonom i nowoczesnom

  Odpowiedz
 • J
  Jola

  sobota, 10 września, 2022

  Pani Małąg jako minister się promuje i na tym się kończy. Uczestniczy w dewastowaniu demokracji i niszczeniu samorządów. Realizuje ochoczo hasło ,, Polska w ruinie .!

  Odpowiedz
 • L
  Leszek

  niedziela, 11 września, 2022

  Tak wszyscy narzekacie ale jak odwiedzi Was pożar to do straży telefon i lament

  Odpowiedz
 • M
  Miro

  poniedziałek, 12 września, 2022

  W Ostrowie jest zawodowa straż, a ta że Staszica to OSP do cięcia gałęzi i pompowania wody wyjeżdżającą z 10 razy w roku.

  Odpowiedz
 • M
  myślący

  wtorek, 13 września, 2022

  Dokładnie. OSP w Ostrowie sensu nie ma, to nie wieś gdzie się dojeżdża 15-30km. Zanim OSP się zbierze PSP jest na miejscu zdarzenia (oczywiście mam na myśli teren miasta). Nie ma sensu utrzymywanie takiego budynku z państwowej kasy, dużo więcej pożytku by było gdyby poszło to na zawodową straż. Niestety u nas nie myśli się rozsądnie, ekonomicznie, tylko przeżywa, że straż ma historię (jakby nie szło tego przy Batorego wyeksponować). Jak Empik na kolejowej zamykali też ludzie płakali, bo tyle lat był, kto teraz o tym pamięta? 😉

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz