DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Nowa pracownia, nowy lekarz. Sprawdź, w którym mieście [WIDEO]

W Koźminie Wielkopolskim, w  znajdującym się tam oddziale krotoszyńskiego szpitala od 1 czerwca działa w wyremontowana poradnia ginekologiczno-położnicza.

Budynek przy ulicy Stęszewskiego jest własnością gminy Koźmin Wielkopolski. Od lat jednak funkcjonuje tam oddział rehabilitacji Szpitala w Krotoszynie oraz dwie poradnie: chirurgiczna i ginekologiczno-położnicza. Pierwsza z nich została  niedawno otwarta po remoncie.

Koszty remontu poradni ginekologiczno-położniczej podzieliły między siebie krotoszyński szpital, tamtejsze starostwo i władze Koźmina Wielkopolskiego.  – Od kilku lat była już konieczność zmodernizowana pracowni ginekologicznej. W tym roku udało się zebrać potrzebne na remont pieniądze. Gmina Koźmin Wielkopolski przeznaczyła na ten cel 150 tys. zł, a całość pochłonęła ok. 300 tys. –  mówi  Maciej Bratborski, burmistrz Koźmina Wielkopolskiego.

Szpital w Krotoszynie wyposażył nową poradnię w nowoczesny sprzęt, który wpłynie na jakość wykonywanych w poradni badań. Jest to m.in. nowoczesny aparat USG. W wyremontowanej poradni pacjentki przyjmować będzie dodatkowy lekarz zatrudniony przez dyrekcję krotoszyńskiego szpitala.

Wspomnianym dodatkowym ginekologiem będzie doktor Agata Siejak. Jest to absolwentka wydziału lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, obecnie lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii w Szpitalu Miejskim im. F. Raszei w Poznaniu.

Zakres prac we wspomnianym gabinecie obejmował m.in. remont przebieralni, toalet dla pacjentek oraz pomieszczenia rejestracji. Nowe są instalacje elektryczna i wodno-kanalizacyjna, pomieszczenia zostały pomalowane, a drzwi i grzejniki wymienione.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz