Nowa jakość w krotoszyńskim kinie. Rekordowe dofinansowanie z PISF

1
W dużych multikinach taka technologia to podstawa, ale jeśli najnowszej generacji aparatura do projekcji filmów pojawia się w niewielkim kinie studyjnym, to jest to duże wydarzenie. Krotoszyńskie kino „Przedwiośnie” jest już gotowe do wyświetlania materiałów w nowej jakości. Na sprzęt wart prawie pół miliona złotych udało się pozyskać spore dofinansowanie.

Testy się udały, krotoszyńskie kino gotowe na nową erę projekcji filmów. Będą one wyświetlane przez cyfrowy projektor laserowy marki NEC na srebrnym ekranie kinowym. Krotoszyński Ośrodek Kultury, pod którego skrzydłami jest kino „Przedwiośnie” skutecznie postarał się o dofinansowanie z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. – Byliśmy pierwszym kinem w Polsce, które cyfryzowało się ze środków PISF-u po raz drugi. Dołożyli nam do pierwszej cyfryzacji w 2011 roku, a teraz po raz kolejny dali środki na „kolejny level” – mówi Wojciech Szuniewicz, dyrektor KOK.

Nowy sprzęt kosztował ponad 400 tysięcy złotych, dofinansowanie z PISF wyniosło 50% kwoty. Część środków na aparaturę dołożyło też miasto z własnego budżetu. Plany na zmiany w krotoszyńskim kinie jednak się nie kończą. Jak zapowiada dyrektor kulturalnej placówki, widzowie wkrótce będą mogli usiąść w odnowionych fotelach.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick