Nokaut do przerwy. King Szczecin w wielkim finale Energa Basket Ligi [WIDEO]

Koszykarze Kinga Szczecin podnieśli się po sromotnej przegranej w meczu nr 3 i w niedzielę po emocjonującej końcówce pokonali BM Stal w 3MK Arenie 79:76. Tym samym po raz trzeci wygrali w serii półfinałowej, kończąc całą serię wynikiem 3-1. Dla zespołu prowadzonego przez Arkadiusza Miłoszewskiego to pierwszy w historii awans do wielkiego finału. Wczoraj takim samym wynikiem serię zakończył Śląsk Wrocław, który pokonał Legię.

Przedstawiciele jednej i drugiej drużyny przyznali, że kluczowa dla losów czwartego starcia była pierwsza kwarta, wygrana przez gości 23:12. Ostrowianie po przerwie zaczęli odrabiać straty, wychodząc nawet na prowadzenie, ale w końcówce zabójcze ciosy zadali szczecinianie, którzy zagrają o złoto ze Śląskiem Wrocław. Ostrowianie o brąz zagrają z Legią Warszawa.

BM Stal Ostrów Wielkopolski – King Szczecin 79:76 (12:23, 17:21, 22:15, 25:20)
BM Stal: Nemanja Djurisić 19, Michał Michalak 14, Aigars Skele 12, Damian Kulig 10, Ojars Silins 10, Jakub Garbacz 9, Markus Loncar 2, Mateusz Zębski 0.
King: Zac Cuthbertson 16, Tony Meier 15, Bryce Brown 14, Phil Fayne 13, Andrzej Mazurczak 6, Filip Matczak 4, Mateusz Kostrzewski 0, Kacper Borowski 0.
Stan serii: 3-1 dla Kinga