DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Nokaut do przerwy. King Szczecin w wielkim finale Energa Basket Ligi [WIDEO]

Koszykarze Kinga Szczecin podnieśli się po sromotnej przegranej w meczu nr 3 i w niedzielę po emocjonującej końcówce pokonali BM Stal w 3MK Arenie 79:76. Tym samym po raz trzeci wygrali w serii półfinałowej, kończąc całą serię wynikiem 3-1. Dla zespołu prowadzonego przez Arkadiusza Miłoszewskiego to pierwszy w historii awans do wielkiego finału. Wczoraj takim samym wynikiem serię zakończył Śląsk Wrocław, który pokonał Legię. 

Przedstawiciele jednej i drugiej drużyny przyznali, że kluczowa dla losów czwartego starcia była pierwsza kwarta, wygrana przez gości 23:12. Ostrowianie po przerwie zaczęli odrabiać straty, wychodząc nawet na prowadzenie, ale w końcówce zabójcze ciosy zadali szczecinianie, którzy zagrają o złoto ze Śląskiem Wrocław. Ostrowianie o brąz zagrają z Legią Warszawa.

BM Stal Ostrów Wielkopolski – King Szczecin 79:76 (12:23, 17:21, 22:15, 25:20)
BM Stal: Nemanja Djurisić 19, Michał Michalak 14, Aigars Skele 12, Damian Kulig 10, Ojars Silins 10, Jakub Garbacz 9, Markus Loncar 2, Mateusz Zębski 0.
King: Zac Cuthbertson 16, Tony Meier 15, Bryce Brown 14, Phil Fayne 13, Andrzej Mazurczak 6, Filip Matczak 4, Mateusz Kostrzewski 0, Kacper Borowski 0.
Stan serii: 3-1 dla Kinga

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • M
  Mariano

  poniedziałek, 29 maja, 2023

  Teraz można skupić się na dokończenie budowy hali

  Odpowiedz
 • H
  Heheszek

  poniedziałek, 29 maja, 2023

  Nic się nie stało.
  Ja uważam, że to niczyja wina.
  Taki jest prywatny sport.
  Jak przegrywasz, to trudno. Jutro też jest dzień. I to nawet lepszy niż ten dzisiejszy, bo wybory idą. I to kilka wyborów.
  Władze miasta już obradują, jak walkę o trzecie miejsce sprzedać jako sukces, aby w kolejnym sezonie dołożyć jeszcze więcej. A jak tam wyniki Wodkanu? Kiepsko? Nie ma zapasów na przetrwanie kryzysu związanego z taryfą?
  Ciekawe dlaczego nie ma tych pieniędzy – gaz najtańszy od 5 lat, a spółki w kłopocie.

  A może to jednak jest czyjaś wina. Za mało piniendzy popłynęło z UM i KGHM. Zgłosiłbym do właściwych organów zarzut o niegospodarność. W efekcie skąpstwa władz miasta i władz KGHM Ostrów traci na wizerunku. Nie możny na to pozwalać.
  Sta-lów-ka Kosz! La la la la la la la la!!! Pośpiewane i pieniędzy ni ma…

  Odpowiedz
 • B
  becks'a

  wtorek, 30 maja, 2023

  I dobrze, bo tego nie dało się oglądać. Trochę jak nasi kopacze przyciśnięci zaczynają ruszać się jak kukurydza na patelni. Szkoda po trzecim meczu ale nie ten trener

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz