Noga z gazu! Policja wzmaga kontrole

0
Od poniedziałku do czwartku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na terenie województwa wielkopolskiego prowadzić będą działania "Prędkość - Zero Tolerancji". Patroli można spodziewać się nie tylko na drogach głównych, ale także lokalnych.

Statystyki prowadzone przez policję nie pozostawiają złudzeń, że to właśnie nadmierna prędkość jest przyczyną większości wypadków drogowych. – Wielu kierowców lekceważy obowiązujące przepisy, czym stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Co trzecia osoba, która ginie na drodze, to ofiara nadmiernej prędkości. Jedna czwarta wypadków drogowych jest spowodowana tym, że kierowcy nie dostosowują prędkości do panujących warunków. 25 procent osób, które odnoszą rany w wyniku zdarzeń drogowych, to również ofiary nadmiernej prędkości – informuje sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TEŻ: Zderzenie trzech aut. Dwie osoby w szpitalu

Policjantów będzie można spotkać na drogach od godziny 6.00 do 22.00. Warto mieć na wadze, że panują trudne warunki. Opady deszczu lub śniegu oraz niska temperatura mogą stwarzać zagrożenie dla kierowców.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick