Nocny pożar w zakładzie pracy w Ociążu

3
Fot. archiwum wlkp24.info
Zwarcie instalacji elektrycznej to prawdopodobna przyczyna pożaru, do którego doszło nad ranem, w jednym z zakładzie pracy w miejscowości Ociąż w gminie Nowe Skalmierzyce. Z pożarem walczyło siedem zastępów straży pożarnej.

– Zgłoszenie wpłynęło o 3:45 w nocy. W akcji brały udział cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim i trzy zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Paliła się szafa rozdzielni głównej. 412 pracowników zostało ewakuowanych jeszcze przed przybyciem strażaków. Ze względu na duże zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych – poinformował bryg. Krzysztof Biernacki, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Rozdzielnia została natychmiast odłączona przez głównego elektryka zakładu. Szkody zostały oszacowane na 40 tysięcy złotych. Nocny pożar nie wpłynął na pracę zakładu, będzie on funkcjonował normalnie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. a przydało by sie troche przerwy bo naprodukowane bez umiaru wojny na ten przepych i jak głupki te ludzie ganiają jakby to wszystko do grobu brali

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick