Nocny pożar domu w Kaliszu. Wybuchła butla z gazem [WIDEO]

0
Fot. screen z wideo z fanpage'a Kalisz alarmowo
Wybuch butli z gazem doprowadził do pożaru jednego z domów jednorodzinnych w Kaliszu. Eksplozja była potężna, a ogień objął poddasze budynku. Na miejscu zjawili się strażacy, którzy przez kilka godzin walczyli z żywiołem. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Strażacy otrzymali zgłoszenie po godzinie 22.00, a na miejscu zjawiło się w sumie osiem zastępów straży pożarnej. – Po dojeździe okazało się, że płomieniem objęty dach budynku mieszkalnego oraz budynek gospodarczy, który przylegał do domu. Dowódca dowiedział się do mieszkańców, że najprawdopodobniej doszło do wybuchu pustej butli z gazem. W momencie wynoszenia kolejnej butli o wadze 11kg, która była pusta nastąpiła eksplozja. Nikt nie odniósł obrażeń. Dwie osoby ewakuowały się na zewnątrz jeszcze przed przybyciem służb na miejsce – poinformował asp. Szymon Zieliński, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu.

CZYTAJ: Zaatakował dwóch mężczyzn siekierą i nożem

Strażakom udało się całkowicie ugasić ogień, a przedstawiciel Nadzoru Budowlanego zdecydował, że budynek nie nadaje się do zamieszkania.

Pożar budynku mieszkalnego na Rajskowie

Opublikowany przez Kalisz alarmowo Wtorek, 17 marca 2020

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick