Nocne patrole policyjne pod szkołami. Matury za zaplombowanymi drzwiami

9
Paweł Rajski, starosta ostrowski odbył dziś rozmowę z komendantem Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Spotkanie dotyczy ładunków wybuchowych, o których szkoły ponadgimnazjalne zostały poinformowane za pośrednictwem maili. Groźby okazały się fałszywe, ale zarządzono dodatkowe środki ostrożności.

W poniedziałek informację o podłożonym ładunku wybuchowym otrzymało IV Liceum Ogólnokształcące. We wtorek I, II, III LO oraz Liceum Sióstr Salezjanek. Wszystkie informacje o bombach okazały się fałszywe, a matury odbyły się bez przeszkód. Starosta ostrowski, któremu podlegają placówki spotkał się z mł. insp. Piotrem Wilkowskim, komendantem KPP w Ostrowie Wielkopolskim. Podjęto kroki w celu zapewnienia uczniom jeszcze większego bezpieczeństwa. – Postanowiliśmy, że przed naszymi szkołami od godz. 19.00 we wtorek do godz. 9.00 w środę wystawione zostaną patrole policji, a pomieszczenia, w których odbywa się matura zostaną zaplombowane przez dyrektorów. Maturzyści powinni mieć przede wszystkim spokój, a egzamin musi odbyć się w bez przeszkód! – poinformował Paweł Rajski.

Jutro maturzyści zmierzą się z egzaminem z języka obcego. Początek o godzinie 9.00.

AKTUALIZACJA – 17.08

– Wzmożone działania policjantów będą prowadzone w okolicach 13 placówek na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, czyli wszędzie tam gdzie odbywają się matury – mówi sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

 1. A co z uczniami, którzy poprzez strajk pseudonauczycieli nie mieli możliwości poprawienia oceny niedostatecznej z przedmiotu i nie zostali przez to dopuszczeni do matur? Panie Rajski?

  • Karolu, nie muszą się męczyć na maturze. Jeśli się ktoś nie uczy systematycznie przez 3 lata, to niech nie oczekuje, ze w ciągu 2 tygodni przed końcem cudownie się poprawi.

  • Może trzeba się było uczyć solidnie wcześniej. II semestr rozpoczął się w styczniu.

  • Pana Rajskiego to nie interesuje. Pan Rajski patrzy swojego interesu a w jego interesie było poprzeć polityczny strajk nauczycieli. Obłuda, tak jak ta jego partia PO w której był i on również ponosi polityczną odpowiedzialność za 8 lat nieudolnych rządów PO

  • Z nauką jest jak z wyścigiem kolarskim. Nie liczy się jazda w peletonie czy w ucieczce. Liczy się meta. Czyli co na koniec nauki uczeń wie. Ale prostem belfrowi to do głowy nie przyjdzie

 2. Rajski to taki człowiek, który zawsze będzie z tymi, którzy wywalczą większość. On jest zdolny do współpracy z każdym, kto zwycięży, by być znów na wierzchu.

 3. Te wasze oceny końcowe z przedmiotów maturalnych są do d*py komu potrzebne. Egzamin pisemny weryfikuje wiedzę maturzysty, który jest oceniany przez anonimowego nauczyciela który nie wie kogo ocenia. Wg mnie egzaminy ustne też powinny być zniesione bo chociaż nauczający nie może egzaminować nauczanego, to jeden belfer z drugim się zna i może się umówić z kolegą jak ocenić danego ucznia.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick