DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Nocne patrole policyjne pod szkołami. Matury za zaplombowanymi drzwiami

W poniedziałek informację o podłożonym ładunku wybuchowym otrzymało IV Liceum Ogólnokształcące. We wtorek I, II, III LO oraz Liceum Sióstr Salezjanek. Wszystkie informacje o bombach okazały się fałszywe, a matury odbyły się bez przeszkód. Starosta ostrowski, któremu podlegają placówki spotkał się z mł. insp. Piotrem Wilkowskim, komendantem KPP w Ostrowie Wielkopolskim. Podjęto kroki w celu zapewnienia uczniom jeszcze większego bezpieczeństwa. – Postanowiliśmy, że przed naszymi szkołami od godz. 19.00 we wtorek do godz. 9.00 w środę wystawione zostaną patrole policji, a pomieszczenia, w których odbywa się matura zostaną zaplombowane przez dyrektorów. Maturzyści powinni mieć przede wszystkim spokój, a egzamin musi odbyć się w bez przeszkód! – poinformował Paweł Rajski.

Jutro maturzyści zmierzą się z egzaminem z języka obcego. Początek o godzinie 9.00.

AKTUALIZACJA – 17.08

– Wzmożone działania policjantów będą prowadzone w okolicach 13 placówek na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, czyli wszędzie tam gdzie odbywają się matury – mówi sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Napisz do autora

Komentarze (9)
 • K
  Karol

  wtorek, 7 maja, 2019

  A co z uczniami, którzy poprzez strajk pseudonauczycieli nie mieli możliwości poprawienia oceny niedostatecznej z przedmiotu i nie zostali przez to dopuszczeni do matur? Panie Rajski?

  Odpowiedz
 • A
  Abiturientka

  środa, 8 maja, 2019

  Oj Pani Maturzystko u mnie nie zdałaś ale wciąż masz szanse. Życzę sukcesu i więcej rozwagi.

  Odpowiedz
 • @Maturzystka

  środa, 8 maja, 2019

  Rajski to taki człowiek, który zawsze będzie z tymi, którzy wywalczą większość. On jest zdolny do współpracy z każdym, kto zwycięży, by być znów na wierzchu.

  Odpowiedz
 • K
  @do Karolka

  środa, 8 maja, 2019

  Te wasze oceny końcowe z przedmiotów maturalnych są do d*py komu potrzebne. Egzamin pisemny weryfikuje wiedzę maturzysty, który jest oceniany przez anonimowego nauczyciela który nie wie kogo ocenia. Wg mnie egzaminy ustne też powinny być zniesione bo chociaż nauczający nie może egzaminować nauczanego, to jeden belfer z drugim się zna i może się umówić z kolegą jak ocenić danego ucznia.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz