Nocna ewakuacja bloku przy ulicy Harcerskiej w Ostrowie. Trzy osoby w szpitalu

0
Mama wraz z dwójką swoich dzieci zostali przewiezieni do szpitala, a 19 osób ewakuowano - taki jest bilans nocnego pożaru, do którego doszło w jednym z bloków przy ulicy Harcerskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Przyczyną było duże zadymienie w piwnicy.

Na miejsce dojechali strażacy, a także policja i pogotowie ratunkowe. Służby w aparatach ochrony dróg oddechowych musieli dostać się do piwnicy, gdzie zlokalizowano źródło zadymienia. – Zapaliły się rzeczy leżące w piwnicy, a powodem ognia było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej. Z klatki ewakuowano 19 osób, a trzy zostały przewiezione na obserwację do szpitala. To kobieta i dwójka jej dzieci – poinformował dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Płonące rzeczy ugaszono, a następnie wyniesiono poza blok mieszkalny.

CZYTAJ: Rodzice nie zdążyli do szpitala. Mały Jacek urodził się w asyście policjantów

To nie jedyne nocne zgłoszenie, które otrzymali ostrowscy strażacy. Po godzinie 3.30 dostali informację o pożarze samochodu. – Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Partyzanckiej w Ostrowie. Nikomu na szczęście nic się nie stało – dodaje dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrowie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick