Noc Muzeów 19 maja. Co, gdzie i kiedy?

0
Już jutro jedyna i niepowtarzalna noc w roku. Noc Muzeów. Wszystkie placówki w naszym regionie przygotowały moc atrakcji dla zwiedzających. Na przykład Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy zaprasza do zrobienia sobie pocztówki z własnym zdjęciem. Na jarociniaków czeka z kolei ogromna wystawa z klocków lego. Ciekawie będzie także Gołuchowie, Śmiełowie, Sulmierzycach i Choczu.

Ostrów zaprasza do otwartego w marcu multimedialnego muzeum 3 D. Od godziny 18:00 zwiedzający będą mogli pospacerować starymi ulicami miasta z początków XX wieku, zobaczyć dawne, autentyczne sklepy, a także zasiąść w starym kinie.

Oczywiście oprócz tego dostępne dla zwiedzających będzie ekspozycja na drugim piętrze ratusza.

W Krotoszynie obok wieczornego zwiedzania ekspozycji stałej, będzie można obejrzeć wystawę czasową pod tytułem „Powstanie Wielkopolskie na ziemi krotoszyńskiej”. Dyrekcja placówki przygotowała także specjalną grę.

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy zaprasza do wzięcia udziału w niezwykłym wydarzeniu. SALONIK FOTOGRAFICZNY to niepowtarzalna okazja do zrobienia sobie własnej pocztówki z Nocy Muzeów i wysłania jej pocztą. Będzie można poznać także historię dawnych właścicieli Dobrzycy.

Muzeum czynne będzie w godzinach 18:00 – 24:00. Otwarta będzie również kawiarnia w podziemiach pałacu. Muzeum Regionalne w Jarocinie z kolei zaprasza na wyjątkową wystawę, która jest unikalnym zbiorem modeli z klocków LEGO®. Spichlerz Polskiego Rocka proponuje muzyczne zajęcia edukacyjne dla całych rodzin oraz koncert hip-hopowej gwiazdy którą będzie Kaliber 44.

Ciekawie będzie także Gołuchowie, Śmiełowie, Sulmierzycach i Choczu. Wszystkie propozycje spędzania tego sobotniego wieczoru w muzeum znajdziecie państwo tutaj:

Wydarzenia

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick