DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Niezwykły film o Dolinie Baryczy. Czyta Krystyna Czubówna [WIDEO]

Dolina Baryczy to największy park krajobrazowy w Polsce. Miejsce, które przyciąga tysiące gatunków dzikich zwierząt jest wyjątkowo malowniczym obszarem, który upodobali sobie także ludzie. Ci, którzy mieszkają w okolicy, a więc w gminach Przygodzice, Odolanów, Sośnie, Milicz, Cieszków, Krośnice, Twardogóra i Żmigród. Jednak malownicza dolina staje się coraz popularniejsza także wśród mieszkańców odleglejszych regionów. Przyczyniają się do tego popularyzatorzy tego niezwykłego miejsca. Wśród nich są osoby zrzeszone w Stowarzyszeniu „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”.

To właśnie oni stoją za 20-minutowym filmem przyrodniczym o Dolinie Baryczy. Jak informują, prace trwały wiele miesięcy. „Ekipa filmowa odwiedzała z kamerą najpiękniejsze zakątki Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Z lotu ptaka obserwowała ciekawe wydarzenia, aktywnych mieszkańców” – czytamy na fanpage’u stowarzyszenia.

Widoki wprawiają w zachwyt i pozwalają rozkoszować się pięknem przyrody, harmonią, spokojem i ogromem doliny, bo park krajobrazowy liczy 870,4 km² i obejmuje pięć rezerwatów przyrody. „Oprócz niezwykłych ujęć dzikiej przyrody pokazuje zabytki, które były świadkami burzliwej historii pogranicza, propozycję aktywnego wypoczynku, lokalnych producentów, którzy tworzą usługi i produkty przyjazne środowisku, jesienne wydarzenia na Dniach Karpia” – dodają twórcy.

Zobaczcie 20-minutową opowieść o Dolinie Baryczy, która kryje wiele tajemnic, a autorzy dokumentu odkrywają je przed widzami. Dodatkowego smaku dodaje fakt, że lektorem jest Krystyna Czubówna, która o przyrodzie potrafi opowiadać, jak mało kto.

Poznaj Dolinę Baryczy

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • K
  Kolo

  poniedziałek, 1 czerwca, 2020

  Zachęcam do obejrzenia piękny film ładnie zrealizowany

  Odpowiedz
 • T
  Telewidzka

  poniedziałek, 1 czerwca, 2020

  Oby te piękne miejsca nie pozostały tylko w filmach i opowieściach lektorki pani Czubòwny ktòra pięknie opisać ,oby tylko tak nie pozostało a szczegòlnie po pokazie ludzkiej głupoty w wypalaniu a to doprowadza do degradacji .

  Odpowiedz
 • DA
  Danuta Aleksandrzak

  wtorek, 2 czerwca, 2020

  Piękny filmik i promocja naszej Doliny Baryczy, gratulacje dla Autorów dziękuję, wiem gdzie się wybrać by być bliżej natury

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz