Niezwykłe projekty uczennic i III miejsce w ogólnopolskim konkursie [ZDJĘCIA]

2
Od pewnego czasu w Zespole Szkół Usługowych istnieje Młodzieżowa Akademia Mody. W ramach tego projektu zainteresowani uczą się tworzyć kolekcje odzieży. Światło dzienne ujrzały właśnie projekty trzech uczennic: Zuzanny Russek, Nadii Karolewskiej i Patrycji Smektały, które kształcą się w zawodzie technik przemysłu mody.

Prace uczennic ostrowskiej szkoły zostały przygotowane z myślą o XXVI edycji ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby „Mała Pętelka”.

Zespół kierowany przez Zuzannę Russek i Nadię Karolewską stworzył i zaproponował kolekcję  „Marry jeans”. Projektantki wykorzystały denim, łącząc go z lekkim, delikatnym szyfonem, tiulem i koronką. Patchworkowe zestawienie elementów spodni dżinsowych, które niegdyś symbolizowały młodzieżową rebelię i subkulturę połączono z niewinnością i czystością sukni ślubnej – symbolu splendoru i elegancji. Tak finezyjnie połączone zestawienie błękitu i bieli uzyskało III miejsce w konkursie.

Wyróżniona została praca Patrycji Smektały, która zadała sobie pytanie, co mogliby nosić współcześni mieszkańcy Atlantydy. W odpowiedzi na nie stworzyła kolekcję “Atlantis”, której modele łączyły w sobie spokój, symetrię, czupurną asymetrię i materiały o różnorodnych fakturach: błyszczący szyfon i miękki welur oraz elementy ornamentu przestrzennego. Marszczenia i kloszowe falbany nadały dynamiki. Całość dopełniła biżuteria, imitująca części zbroi.

Walory kolekcji zostały podkreślone dzięki profesjonalnej sesji zdjęciowej. W rolę modelek i modeli wcielili się uczniowie II i III klasy kształcący się w zawodach technik przemysłu mody i technik usług fryzjerskich. Sesję wykonano we współpracy szkoły z Agencją Reklamową Futurysta, która od 1 września 2021 roku obejmuje patronat nad nowym kierunkiem – technik fotografii i multimediów, który ma zostać utworzony w ZSU.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick