„Niezależni” wyszli, pozostali zagłosowali

24
Dziś odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, podczas której rajcy przyjęli rezygnację Jarosława Lisieckiego z funkcji przewodniczącego. W głosowaniu nie wziął udziału klub radnych niezależnych. Ci na znak protestu opuścili salę obrad, wcześniej odczytując oświadczenie mówiące o poparciu dla obecnych władz miasta.

Na posiedzeniu nie pojawiła się ani prezydent miasta – Beata Klimek, ani co zrozumiałe Jarosław Lisiecki. Ten ostatni wyprzedził działania 12 radnych, którzy chcieli go dzisiaj odwołać – i dwa dni temu zrezygnował sam.

Głosowanie nad przyjęciem rezygnacji Lisieckiego poprzedziło odczytanie oświadczenia klubu radnych niezależnych, którzy wyrazili poparcie dla obecnych władz miasta oraz Jarosława Liseckiego.

Po odczytaniu oświadczenia radni ci wyszli z sali obrad. Niestety, żaden z nich nie chciał stanąć przed naszą kamerą. Pozostała grupa radnych przyjęła rezygnację Jarosława Lisieckiego. 30 sierpnia kolejna sesja, podczas której zgodnie z prawem powołany zostanie nowy przewodniczący.

Na poniedziałek 28 sierpnia klub radnych PO zwołał konferencję prasową, podczas której mają zostać przedstawione najważniejsze założenia dotyczące nowego kształtu rady oraz kierunku jej działania na najbliższy rok.

Początek konferencji o godzinie 11:00. Będziemy ją dla państwa pokazywać w TV Proart oraz na portalu wlkp24.info.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

24 KOMENTARZE

 1. Ojej, to teraz kase na propagande obetną? Ojej, a Jarula focha strzelił? Kto go teraz będzie prosił? Na Rade Sesje też pewnie nie będzie chodził. Ojej Ojej. Katastrofa.

 2. ,,Niezależni” zabrali zabawki i wyszyli z piaskwnicy. Oni nie będą się bawić z tymi łobuzami. No cóż państwo radni czas wydorośleć. Rada to nie piaskownica!!!!!!! Niestety w zeszłym roku chcialiście być tacy sprytni i bez mrugnięcia okiem odwołalście wszystkich przewodniczących komisji pochodzących z PO a teraz udajecie oburzonych, jak oni odwołali przewodniczącego. Ludzie odrobinę powagi. Co do pana Lisieckiego, to niestety nie potrafił wyjść z tej sytuacji z klasą. Trudno będzie po tylu latach stać się znów ,,tylko” szeregowym radnym. No ale cóż szanowny panie nic nie jest dane na zawsze. Mam nadzieję, że najbliższe wybory przyniosą też taką zmianę w przypadku pani Klimek. Coś miny państwo niezależni macie dziś nietęgie.

 3. Panie kornaszewski niech Pan nie udaje głupa. Alojzemu chodzi tylko o to aby jego rękami wybudować halę dlatego pewnie mu to obiecaliście i stąd ten cały cyrk. Handlowanie a nie dbanie o miasto. Tutaj zdziwiony Pan jest że ktoś wychodzi z sali. A jak posłowie PO wychodzą z sali obrad to wtedy jest to dla Pana naturalne.. żenujący spektakl na poziomie prowincji..ale czego się więcej spodziewać po takiej ekipie:)

 4. Państwo radni niezależni wyszli przed głosowaniem, ale nie zapomnieli podpisać się na liście, żeby diety odebrać za sesję. Niezależni od?

  • Niech dziennikarze zapytają Panią prezydent z jaką propozycją przyszedł do niej Pan Radny to się wtedy dowiesz

  • Czyta, czytam i nadziwić się nie mogę. Tajemnicza propozycja pana radnego złożona pani prezydent? O co chodzi? czy koś fantazja za bardzo nie ponosi?

 5. Komedia za nasze pieniądze:) Jedni i drudzy siebie warci. Jedna z najgorszych kadencji jeśli idzie o Radę Miasta,zero porozumienia,aby wbijanie sobie szpilek oraz przetasowania…Wiadomo,kasa w kieszeń za obecność padnie,ale wstyd jaki po tym wszystkim pozostanie nie przeminie…poszło w eter…niestety :/

  • A co ma piernik do wiatraka? ojojoj? Mówimy tu o naszej radzie nie o Wiejskiej. Jak radna Zuchowska w ubiegłym roku wywalała radnych z funkcji, bo 5 radnych zdradziło kolegów i przeszło na jej stronę, wywalała m.in. żeby zająć jedno z opróżnionych miejsc, to te zmiany bardzo rzeczowo uzasadniała- „w celu usprawnienia pracy rady”… I jej zdaniem było to ok. Jeśli dzisiaj następuje zmiana, która pewnie radną wymiecie z jej stołeczka przewodniczącej komisji do którego zdążyła już się przyzwyczaić, to rozdziera szaty i opowiada bajki o wielkiej stracie miasta. To dopiero hipokryzja.

  • To skoro co ma piernik do wiatraka(Nasza rada a Wiejska),to co ma Zuchowska do Kornaszewskiego??

 6. To jak to Pani Zuchowska powiedziała, że to początek kampanii? A początkiem kampanii pani Klimek nie było czasami wydawanie propagandowej gazetki, która to pod niebiosa wychwala jej ,,dokonania”. Tak się niestety kończy zdrada kolegów i partii z jakiej się startowało w wyborach. I z tym powinien się liczyć pan już EXprzwodniczący. W polityce liczy się lojalność zarówno wobec wyborców jak i swojego ugrupowania. Co do wychodzenia z sali, to już zupełna dziecinada.
  Mam jeszcze jedną uwagę zupełnie nie związaną z głównym tematem. Czy pani Radna Waliszewska przyszła dziś na dożynki, piknik czy jakieś potańce? Zdaje sobie sprawę, że nie każdy radny zaczynając swoją pracę w radzie wie wszystko ale wydaje mi się, że po trzech latach należy już wiedzieć jak się ubrać przychodząc na sesję Rady Miejskiej. Suknia mini z odkrytymi ramionami? kochana pani RADNA ta funkcja zobowiązuje do właściwego ubioru. tak to można chodzić na piknik do parku. Reprezentuje pani póki co miasto prawie 80 tysięczne jako radna. Zimą występowała pani na sesji w sukni mini z odkrytymi plecami. Jestem zdziwiona, że pan przewodniczący ani żaden z radnych nie zwrócił na to uwagi. Jeśli Pani nie wie jaki strój winna pani założyć na sesję Rady Miasta, to radzę się douczyć. Może zatem i panowie radni zaczną przychodzić w t-shirtach. Nawet dzieci na uroczystości w szkole noszą strój galowy a pani na sesje przychodzi ubrana jak na imprezę.

 7. Z utęsknieniem czekam na rezultaty pracy komisji szczególnie tej od kontroli wydatków. Może wreszcie za nasze pieniądze przestanie zaśmiecać mi moją skrzynkę gazetka, promująca narcyzm Lisieckiego i „wspaniałe osiągnięcia” pani prezydent.
  Ostrowian nie trzeba informować, że rury kładzie Wodkan albo OZC, a śmieci wywozi MZO. Od tego są i za to biorą pieniądze.
  Chcemy wiedzieć dlaczego słupki z dachem stawiane na targowiskach kosztują setki tysięcy złotych.
  A manifestację „niezależnych” uważam za groteskę.

 8. To fakt Bonifacy, a ja bym jeszcze do tego dodała wydatek ponad 70tyś na metalowe straszydło na Raszkowskiej, tylko chyba przez pomyłkę nazywane galerią pod chmurką. Nie dość, że ohydne, to jeszcze koszmarnie drogie. Komu to i po co? Nie mam pojęcia. Wiem za to, że te pieniądze można było wydać na coś bardzie pożytecznego. No ale jak się wydaje cudze czyli publiczne a nie własne, to co tam.
  Ciekawi za to obecność na sesji pana senatora. To teraz będzie w Ostrowie koalicja lewicy z PiSem? No no, ciekawie czy w wyborach za rok też pójdą ramię w ramię.

 9. Następna czerwonousta odczytała co miała odczytać i wyprowadziła zależnych – niezależnych z sali . Po prostu tragedia.To już najwyższy czas powrócić do swoich podstawowych zawodów Pani Zuchowska i pozostali radni niezależni a nie bawić się w radnych.Brak słów na takie zachowanie.

 10. Jakich mamy Radnych możemy sobie sami podziękować. Nie jest to najwyższych lotów ekipa. Sprawy miasta powinny łączyć ale w naszym mieście niestety polityka jest najważniejsza. Jedno jest pewne Pan Radny Motylewski jest mistrzem destabilizacji wszystkiego za co się weźmie, wiec Panie Andrzeju nie zazdroszczę Panu takiego twórczego Radnego coś mi się wydaje, że za chwilę będzie bardziej niezależny od niezależnych.

  • Szanowny Kocie. Mnie bardziej niż radny Motylewski, który od lat cieszy się bardzo dużym poparciem swoich wyborców niepokoi fakt, że o losach naszego miasta decydują radni, którzy zdaniem wojewody złamali prawo i nie powinni być już dawno radnych, radna z postawionymi zarzutami prokuratorskimi i sprawą w sądzie, a także fakt że obronę tych radnych (przed prawem?) pan Lisiecki, były już przewodniczący rady uważa za swoją powinność i cnotę zarazem.

 11. Pani Radna Elżbieta Grocholska jest też pielęgniarką – pobiera krew. Interpelowała w sprawie postawienia ławki z koszem pod blokiem .Żenada

  • To jest taka radna? :O radna widmo chyba jakas. Porazka. Aby kase brac. Z jakiego ona rejonu i z kim jakims cudem wygrala wybory?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick