Niezależni na scenie

0
Spektakl "To Face" Teatru Krzyk z Maszewa otworzył 18. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Niezależnych. Przed nami jeszcze dwa dni scenicznych zmagań.

<blockquote>Ile mężczyzny jest w kobiecie, a kobiety w mężczyźnie, jak bardzo walczymy z prawdziwą naturą, czy w ogóle można być razem… – takie pytania stawia autorski spektakl „To Face” Teatru Maszewo, choć każdy widz znajduje w nim swoje własne treści – mówił reżyser otwierającej tegoroczny OFTeN sztuki, Marek Kościółek. W bardzo bliskim kontakcie z publicznością aktorzy słowem i ruchem przekazali publiczności to, co ważne dla nich samych.

W Forum Synagoga publiczność obejrzała też drugi z czterech czwartkowych spektakli, triodram grupy dyplomATA. Jego koncepcja to połączenie trzech pomysłów odrębne monodramy. Trio-dram” grupy dyplomATA to sceniczne spotkanie trzech mężczyzn o zupełnie różnych osobowościach. Każdy z nich ma swoje dewiacje i swoje tęsknoty. Czy odważyli się powiedzieć wprost o swoim życiu intymnym w obecności publiczności? Kto był, ten się przekonał.

Na dużej scenie OCK-u można było obejrzeć Zespół Śmierci i Tańca w komediowym spektaklu muzycznym opartym na utworach zespołu The Tiger Lillies. Przedstawienie w formie cyrkowego show z muzyką na żywo, tańcem, akrobacjami i śmieszno-strasznymi kostiumami wyciągał na światło dzienne te uczucia i słabostki, do których raczej nikt się nie przyznaje.

Wieczór zakończył spektakl białostockich lalkarzy pt. Szczątki – opowieść o brzydocie, rozkładzie i ciemnej stronie, która tkwi w każdym człowieku. Autorzy oparli go na kolażu tekstów Charles’a Baudelaire’a, Edgara Allana Poe i Par’a Lagerkvist’a.

Piątek i sobota to kolejna porcja niezależnych spektakli. W redakcji Tv Proart wciąż czekają wejściówki na poszczególne spektakle. Odbierać je można od 9.00 do 16.00 przy Wolności 19.</blockquote>

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick