Niewybuchy na terenie budowanego przedszkola

0
Dwa niewybuchy prawdopodobnie z czasów II wojny światowej znaleziono na terenie budowanego przedszkola w Smolicach (powiat krotoszyński). Uczniowie z pobliskiej szkoły nie będą mieli w tym budynku zajęć. Zostały one przeniesione do świetlicy wiejskiej.

Dwa niewybuchy z okresu II wojny światowej znaleziono w poniedziałkowy wieczór na terenie budowanego przedszkola w Smolicach w powiecie krotoszyńskim. Trwa oczekiwanie na przyjazd jednostki saperskiej z Głogowa. Grupa ma dotrzeć w najbliższym czasie. – Policjanci zabezpieczają teren. Z tego, co wiem, zajęcia w budynku pobliskiej szkoły zostały odwołane, a dzieci uczą się dzisiaj w sali wiejskiej w Smolicach – mówi asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

To nie pierwsze niewybuchy z czasów II wojny światowej, które znaleziono w ostatnich miesiącach na terenie powiatu krotoszyńskiego. Pod koniec listopada na terenie budowanej galerii handlowej w Krotoszynie znaleziono 234 sztuki amunicji i bombę o wadze ok 50-55 kg.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick