Nieudany weekend naszych drużyn. Tylko jedno zwycięstwo

To nie był dobry weekend dla drużyn piłkarskich z naszego regionu. Występująca w III lidze Jarota Jarocin zremisowała z wymagającą Kotwicą Kołobrzeg 1:1 po brzydkim i pełnym fauli meczu. Na gola trzeba było czekać do 75. minuty. Wtedy po szybkiej kontrze i akcji sam na sam z bramkarzem Marcin Łażewski wyprowadził Jarotę na prowadzenie. Radość JKS-u trwała jednak raptem pięć minut, bo wtedy goście w osobie Michała Kozajdy wykorzystali rzut rożny i doprowadzili do wyrównania.

Jarota może być zadowolona, bo po dwóch kolejkach ma 4 punkty i zajmuje 4. miejsce w tabeli ex aequo z Pogonią II Szczecin.

Mniej powodów do radości mają piłkarze naszych IV-ligowych drużyn w regionie. Victoria Ostrzeszów przegrała drugi mecz z rzędu i zajmuje przedostatnie – 21. miejsce w tabeli. Tym razem 1:0 pokonały Victorię Wilki Wilczyn. Po zwycięstwie w dobrym stylu na inaugurację rozgrywek, druga kolejka w wykonaniu Ostrovii 1909 nie była już tak dobra. Podopieczni Marcina Kałuży przegrali z Olimpią Koło 0:1. Centra Ostrów Wielkopolski uległa 1:3 Warcie Międzychód. Wynikiem 0:1 zakończył się także mecz Polonii Kępno z Polonią Leszno. Porażkę odnotowały też rezerwy KKS-u Kalisz, które uległy Lubuszaninowi Trzciance 3:5.

Honor drużyn z naszego regionu uratował LKS Gołuchów. Żubry pewnie wygrały z Odolanovią Odolanów 2:0, a punkt z Tarnowa Podgórnego przywieźli podopieczni Łukasza Bandosza z Pogoni Nowe Skalmierzyce.

Jarota Jarocin – Kotwica Kołobrzeg 1:1 (0:0)

1:0 – Marcin Łażewski (75.)
1:1 – Michał Kozajda (80.)

Jarota: Sebastian Kmiecik, Szymon Komendziński (46. Wiktor Smołaga), Dawid Idzikowski, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski – Marcin Maćkowiak, Szymon Piekarski (90. Krzysztof Matuszak), Marcin Łażewski, Damian Pawlak (57. Michał Niedźwiedzki), Mateusz Dunaj (81. Marcin Konopka) – Krzysztof Bartoszak