Niesamowity dorobek Walaska. Był mistrzem Polski i świata, medalistą mistrzostw Europy

0
42-letni Grzegorz Walasek, który w czwartek podpisał kontrakt z MDM Komputery TŻ Ostrovia jest niesamowicie utytułowanym zawodnikiem. Takiego w Ostrowie Wielkopolskim dawno nie było. W swoim dorobku ma aż szesnaście medali w najważniejszych imprezach żużlowych! Z reprezentacją Polski dwukrotnie, w 2005 i 2007 roku, sięgał po Drużynowe Mistrzostwo Świata. Teraz wszyscy liczą, że w 2019 roku będzie jednym z najlepszych zawodników I ligi i jednocześnie liderem w drużynie trenera Mariusza Staszewskiego.

Przygodę z żużlem Grzegorz Walasek rozpoczynał ponad 25 lat temu w Zielonej Górze. Jest wychowankiem tamtejszego Falubazu, natomiast żużlowego rzemiosła uczył go doskonale znany w Ostrowie Wielkopolskim, niestety nie żyjący już trener Jan Grabowski.

Większość swojej kariery Grzegorz Walasek spędził na torach ekstraligowych. Jeździł w takich klubach, jak Włókniarz Częstochowa, Polonia Bydgoszcz, Stal Rzeszów, KS Toruń, czy Stal Gorzów, z którą w 2018 roku wywalczył wicemistrzostwo Polski.

Nowy nabytek Ostrovii jest zawodnikiem, który przez wiele lat zaliczał się do grona najlepszych polskich żużlowców. W 2004 roku wywalczył mistrzostwo Polski seniorów. W 2009 roku był stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix.

Grzegorz Walasek ma w swoim dorobku wiele osiągnięć. Łącznie wywalczył aż szesnaście medali w najważniejszych żużlowych imprezach. Z reprezentacją Polski w 2005 i 2007 roku sięgał po Drużynowe Mistrzostwo Świata. W Drużynowych Mistrzostwach Polski wywalczył łącznie sześć medali. Dwukrotnie był złotym medalistą, w 2003 roku z Włókniarzem Częstochowa i w 2009 roku z macierzystym Falubazem Zielona Góra.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick