Niepełnosprawni rowerzyści z Ostrowa i Kalisza w Tour de Pologne. Zobacz zdjęcia!

0
Fot. Fundacja Eko Textil
Wśród uczestników niezwykłego etapu 76. edycji Tour de Pologne znaleźli się: Kamila Wysota z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Wiktoria Suchecka i Andrzej Jabłoński z Kalisza. Wzięli oni udział w wyścigu osób niepełnosprawnych, korzystających z trójkołowych rowerów. Na wlkp24.info publikujemy galerię zdjęć z tego niezwykłego wydarzenia.

Kamila Wysota z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Wiktoria Suchecka i Andrzej Jabłoński z Kalisza to nasi zawodnicy, którzy wzięli udział w rywalizacji na odcinku specjalnym w ramach 76. edycji Tour de Pologne. Niepełnosprawni walczyli o zwycięstwo na trzecim etapie  w Zabrzu kilka godzin przed tym, jak linię mety w tym samym miejscu przecięli profesjonalni kolarze. Był to pierwszy w historii najsłynniejszego polskiego touru przejazd osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy byli przejęci możliwością startu na długo przed tym wydarzeniem. Emocje towarzyszyły im przez cały wyścig, a najbardziej dało się je wyczuć tuż przed startem rywalizacji. „Spiker zapowiedział wyjątkowy przejazd organizowany przez Fundację Eco Textil i Polski Czerwony Krzyż. Wydarzenie to miało na celu pokazanie, że osoby niepełnosprawne mogą aktywnie spędzać czas i dołączać do sportowych aktywności. Nasi wyjątkowi cykliści z ogromną dumą przejechali “odcinek specjalny” przy ogromnym wsparciu rodzin, znajomych, nauczycieli oraz pozostałych kibiców, którzy licznie przybyli w okolice mety” – mówią organizatorzy.

Tutaj nie było jednego zwycięzcy. Wygrali wszyscy. Dosłownie. Każdy otrzymał medal i dodatkowe nagrody. Oklasków, gratulacji i błysków fleszy nie było końca.

Ostrowianka Kamila Wysota to uczennica Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim. Wiktoria Suchecka uczęszcza natomiast do VI klasy Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu. Andrzej Jabłoński to urodzony w Kaliszu supermaratończyk, który w 1997 roku przebiegł prawie 1600 kilometrów z rodzinnego miasta do Watykanu. Obecnie wraca do zdrowia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick