Nieoficjalnie: Biskup Edward Janiak przechodzi na emeryturę?

18
Jak nieoficjalnie informują kaliskie media, biskup Edward Janiak z Diecezji Kaliskiej ma w najbliższym czasie przejść na emeryturę. Komunikat ma zostać oficjalnie ogłoszony przez Nuncjaturę Apostolską w Polsce. Najprawdopodobniej ma także zamieszkać w Ostrowie Wielkopolskim.

W czerwcu tego roku decyzją Papieża Franciszka, Diecezją Kaliską zarządza abp. Grzegorz Ryś, który zastąpił bp. Edwarda Janiaka. Ten został tymczasowo odsunięty od pełnienia obowiązków, kiedy na jaw wyszło tuszowanie przypadków pedofilii na terenie Diecezji Kaliskiej. Biskup miał przebywać poza terenem Diecezji i nie ingerować w jej kierowanie.

Jak nieoficjalnie dowiedziały się kaliskie media biskup Edward Janiak ma przejść na emeryturę, a decyzję tę ma ogłosić Nuncjatura Apostolska w Polsce w oficjalnym komunikacie. Po zakończeniu swoich obowiązków miałby także zamieszkać w Ostrowie Wielkopolskim. Nie wiadomo także kto miałby zastąpić bp. Edwarda Janiaka.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

18 KOMENTARZE

  • 35
   2

   Jak tu przyjedzie na emeryturę to proponuje duży protest. Może ktoś wie kiedy ma się w ostrowie pojawić to blokadę przed Ostrowem zrobimy.

 1. 14
  6

  Kiedys dawno temu wbijano pal gdy byl odplyw.
  Wiazano delikwenta i czekano na przyplyw…..
  Gdy wody morza siegaly podbrodka, delikwent szybko przyznawal sie do winy i godzil na kare….
  Sek w tymz ze w ostrowie nie ma przyplywow…..
  Bo nie ma morza
  No to co teraz? Wapno niegaszone??

 2. 7
  3

  I tak zamiatają władze kościelne kolejny skandal związany z pedofilią. I Wysyłają na spokojna emeryturę i pewnie dość wysoką. To jest sprawiedliwość

 3. 3
  1

  Należy mu się, ciężko pracował i zasługuje na sutą emeryturę, poza tym… ludzie tak chcą i konsekwentnie udowadniają to chodząc co niedzielę do kościółka i rzucając pieniążki na tacę. 🙂 Niech żyje wam!

 4. Terno dla Diecezji Kaliskiej (kandydaci na nowych biskupów)
  1. Bp. pomocniczy krakowski Damian Muskus Franciszkanin – lat 53, kapłan od 27 lat, biskup od 9 lat
  2. Bp. pomocniczy płocki Mirosław Milewski – lat 49, kapłan od 23 lat, biskup od 4 lat
  3. Bp. pomocniczy lubelski Artur Miziński – lat 55, kapłan od 31 lat, biskup od 16 lat

 5. Że księdza biskupa wyślą na emeryturę to było więcej niż pewne. A co księdza biskupa nie chcą w Poznaniu, we Wrocławiu i w Kaliszu? Ostrów miał i ma kilku wybitnych księża.
  Pozdrawiam

 6. 4
  3

  Pis mu tyłek chroni bo to przeciez uklad z przed wyborów wiec nie tykalny a ziobro zamiast pokazac ze ma jaja to na uklad poszedl z kaczka ….zalosc to juz mało zenada tym bardziej

 7. A co myśleliście że go posadzą. Od razu było wiadomo że krzywdy mu nie zrobią, teraz to sobie będzie żył dopiero za nasze ciężko zarobione pieniądze.

 8. Spadł jak zwykle na cztery łapy i dupą się odbił na emeryturze której już był a teraz nakazanej i to przez papierza i spadnie na niej w Ostrowie w ich posiadłości na 3maja i tak to z tym jest że ofiara winnym a oprawca spada na dupe ,amen,

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick