Niemal 200 interwencji w regionie. Straty liczone w setkach tysięcy złotych [ZDJĘCIA]

0
Fot. PSP Kalisz
Niemal 200 interwencji straży pożarnej odnotowano w związku z nawałnicą, która przeszła przez region południowej Wielkopolski.Najwięcej zdarzeń miało miejsce w powiatach ostrowskim i kaliskim. Kolejno 111 i 73 Nadal trwa szacowanie strat. W tej chwili ich wartość przekracza 300 tys. zł.

Ostrów Wielkopolski

111 zdarzeń odnotowano w powiecie ostrowskim. To bilans od środy 13.00 do czwartku do 7.00. 11 z nich dotyczyło pozrywanych lub uszkodzonych dachów, a kolejne były związane z powalonymi drzewami i pozrywanymi liniami energetycznymi.

CZYTAJ WIĘCEJ: Powiat ostrowski z zalaniami i powalonymi drzewami. W pozostałych powiatach spokojnie

Kalisz

W powiecie kaliskim odnotowano 73 zdarzeń, w których uczestniczyło 112 zastępów straży pożarnej. Najwięcej z nich odnotowano w południowej części powiatu (Brzeziny, Godziesze Wielkie i Szczytniki, ale też Opatówek, Ceków-Kolonia, Koźminek i Kalisz).

Najwięcej interwencji odnotowano w gminach Godziesze Wielkie (28), Brzeziny (17) oraz Szczytniki (14). Najwięcej z nich dotyczyło uszkodzonych dachów. Na szczęście nie doszło do zerwania całych. Rozpoczęto już szacowanie strat i na ten moment wyliczono je na ok. 300 tys. zł, ale kwota na pewno się zwiększy, ponieważ – jak podkreślają strażacy – meldunki cały czas napływają.

– Jedno zdarzenie było związane z wyładowaniem atmosferycznym w gminie Brzeziny. Doszło tam do pożaru magazynu drewna. Spaleniu uległy magazyn drewna oraz urządzenia do jego obróbki znajdujące się wewnątrz. Straty na tę chwilę oszacowano na ok. 80 tys. zł. W akcji pomagał także jeden zastęp z powiatu ostrzeszowskiego – informuje kpt. Grzegorz Kuświk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Krotoszyn

W powiecie krotoszyńskim odnotowano pięć zdarzeń związanych z przejściem frontu atmosferycznego. Silny wiatr powalił cztery drzewa, które zablokowały drogi. Dotyczyło to miasta Sulmierzyce (trzy interwencje) oraz drogi na terenie miasta i gminy Kobylin między Kuklinowem a Rojewem. Kolejna interwencja dotyczyła gałęzi blokujących ścieżkę rowerową na terenie miasta Krotoszyna. – Zgłaszający nie był w stanie samodzielnie usunąć gałęzi i poprosił o interwencję mówi st. kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

CZYTAJ: Będzie wiało. IMGW znów ostrzega!

Jarocin

Jarocin znalazł się między dużym frontem, który przeszedł nad powiatem ostrowskim a mniejszym przemieszczającym się nad gminą Żerków (powiat jarociński). Tam w Komorzu Przybysławskim odnotowano dwie interwencje dotyczące powalonego drzewa i wypompowania wody z terenu jednej z posesji.

Pleszew

W powiecie pleszewskim nie odnotowano żadnych interwencji związanych z frontem atmosferycznym.

Ostrzeszów

Na terenie powiatu ostrzeszowskiego strażacy wyjeżdżali do uprzątnięcia powalonego drzewa. Nie odnotowano żadnych strat z tym związanych.

Kępno

W powiecie kępińskim odnotowano cztery zdarzenia. Wszystkie dotyczyły powalonych drzew.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick