Nieletni podpalacz znowu w akcji. Najpierw kościół teraz wózek w kamienicy

3
Fot.. Adrian Femiak/krotoszynska.pl
Pożar w kamienicy przy ulicy Floriańskiej w Krotoszynie postawił dziś na równe nogi nie tylko lokatorów, ale także służby. 18 osób musiało ewakuować się z budynku, a czwórka dzieci została przewieziona do szpitala. Sprawcą pożaru okazał się 13-latek, który jest też odpowiedzialny za pożar w kościele pw. św. Piotra i Pawła.

– Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, wózek dziecięcy był już całkowicie spalony, została tylko metalowa rama. Dziesięć osób samodzielnie się ewakuowało przed naszym przybyciem, a ośmiu osobom musieli pomóc strażacy. Wśród tej grupy była czwórka dzieci. Zostały one profilaktycznie przewiezione do szpitala – poinformował kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Krotoszyńska policja podczas prowadzenia czynności ustaliła, że wózek dziecięcy podpalił 13-latek. Ten sam, który jest odopowiedzialny za pojawienie się ognia w kościele pw. św. Piotra i Pawła w zeszłym tygodniu. Został on przepytany w obecności mamy i przyznał się do opopełnionego czynu. – Odpowiednia dokumentacja zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i to on podejmie decyzję w sprawie 13-latka – poinformował asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał i wszyscy lokatorzy wrócili już do swoich mieszkań.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Wiedzą kto podpala a nie wyslą go do poprawczaka czekaja aż coś poważnego się stanie i wtedy stroże prawa pojdą po rozum do głowy

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick