Nielegalny tytoń i papierosy w dwóch powiatach

0
Fot. KMP Kalisz
Sześć kilogramów tytoniu, oraz ponad sześć i blisko pięć tysięcy sztuk papierosów zabezpieczyli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Zatrzymano dwie osoby, które usłyszały już zarzuty.

Funkcjonariusze operacyjni z Kalisza zatrzymali 62-letniego mężczyznę, właściciela jednego ze sklepów na terenie Kalisza. Na miejscu zabezpieczyli sześć kilogramów nielegalnego tytoniu i ponad sześć tysięcy sztuk podrabianych papierosów bez znaków akcyzy. – Właściciel sklepu został zatrzymany i przewieziony do kaliskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Grozi mu wysoka grzywna. Na podstawie wstępnych wyliczeń ustalono, że wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w tej sprawie wynosi ponad dziesięć tysięcy złotych – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy KMP w Kaliszu.

Drugiego zatrzymania dokonano w powiecie jarocińskim. Tam zatrzymano 34-letnią kobietę, która w swoim sklepie próbowała sprzedać podrobione papierosy. – Policjanci postanowili dokładnie przyjrzeć się sprawie. Przeszukali pomieszczenia sklepu. Efektem tej czynności było ujawnienie 4700 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej – powiedziała asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

Zatrzymana 34-letnia kobieta jest mieszkanką powiatu konińskiego. Usłyszała już zarzuty. Grozi jej wysoka grzywna oraz przepadek mienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick