DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Nielegalnie ocieplili zabytkową kamienicę? Sprawę bada nadzór budowlany

Początkowo prace remontowe przebiegały zgodnie z planem aż do momentu, kiedy sprawą remontu kamienicy przy ul. Sienkiewicza zainteresował się Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Problem pojawił się kiedy wspólnota mieszkaniowa postanowiła ocieplić budynek, który jest wpisany do wojewódzkiej ewidencji zabytków. – W związku z tym, że jest to budynek wolnostojący z dwoma krużgankami. To niezwykle ważna bryła architektoniczna dla naszego miasta. Jest to jedyny taki budynek w naszym OStrowie Wielkopolskim. Dlatego właśnie nie może zostać ocieplony, ponieważ zatraci swoje proporcje i walory artystyczne, które są niezwykle ważne – dodaje Michał Trusz.

Nadzór budowlany – jak wyjaśnia plastyk miejski – prawdopodobnie wstrzyma prace remontowe. – Jeżeli taka decyzja rzeczywiście zapadnie, będzie trzeba przywrócić budynek do formy pierwotnej, a więc zdjąć już położoną warstwę styropianu – zaznacza plastyk miejski.

Kiedy zapadną wiążące decyzje w sprawie remontu kamienicy, powrócimy do tematu.

Napisz do autora

Komentarze (7)
 • M
  mmm

  piątek, 21 czerwca, 2019

  a więc konserwator na własny koszt ociepli budynek w inny sposób niż chciała tego wspólnota. Wielka wojna o smog, kasa na termomodernizację a bzurne kamienice w których ludzie marzną nie mogą być ocieplone

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  piątek, 21 czerwca, 2019

  Stara kamienica na którą nikt nie zwraca uwagi wielce chroniona. Chore prawa urzędasów!

  Odpowiedz
 • M
  Marian

  piątek, 21 czerwca, 2019

  Chory kraj i chore przepisy.

  Odpowiedz
 • M
  Mola

  piątek, 21 czerwca, 2019

  pewnie…ocieplać, zmieniać, wyburzyć wszystkie zabytki. Wyciąć drzewa, pozabijać zwierzęta…bo najgorszy na świecie pasożyt człowiek tek chce… Zostało tej cywilizacji jeszcze jakieś 35/40 lat. Myślicie o swoich dzieciach, wnukach?

  Odpowiedz
 • CJC
  Czerwony jak cegła...

  sobota, 22 czerwca, 2019

  Wspólnota popełniła błąd. Trzeba było wnioskować o kolor czerwony ulubiony pani prezydent, wtedy z ociepleniem nie byłoby również kłopotu.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz