DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Nielegalna fabryka papierosów na przemysłową skalę [foto+wideo]

5 milionów papierosów, ponad 3 tony krajanki i półprodukty gotowe do dalszej produkcji. Wszystko bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali nielegalną fabrykę w powiecie kępińskim. Zatrzymanych zostało sześć osób. Podejrzani odpowiedzą za wielomilionowe uszczuplenie dochodów Skarbu Państwa.

Funkcjonariusze CBŚP z Poznania od kilku miesięcy rozpracowywali nielegalną fabrykę papierosów. Nielegalna produkcja miała sie odbywać na terenie powiatu kępińskiego.

– Wraz z policjantami z KPP Kępno i funkcjonariuszami Izby Celnej z Poznania weszli na jedną z posesji. Na gorącym uczynku zostało zatrzymanych 6 osób. Mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni i nie mieli czasu na jakąkolwiek reakcję. W hali magazynowej policjanci ujawnili maszynę do produkcji papierosów, jak również maszynę do pakowania gotowych wyrobów o wartości 1,1 mln złotych  – informuje kom. Agnieszka Hamelusz, rzecznik prasowy komendanta CBŚP.

Mundurowi zabezpieczyli 5 mln gotowych papierosów, ponad 3 tony krajanki i półprodukty takie jak: gilzy, filtry, kleje, opakowania. Uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu akcyzy oszacowano na ponad 6,5 mln złotych, a podatku VAT na ponad 2,7 mln złotych. Szacunkowa wartość zabezpieczonego gotowego towaru to blisko 5,5 mln złotych.

źródło: CBŚP

Przemysław Ciupka

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz