Niedźwiedź ma nowe boisko [ZDJĘCIA]

0
Fot. ostrzeszow.pl
Mieszkańcy Niedźwiedzia doczekali się nowoczesnego boiska. Z nowo powstałej inwestycji cieszą się szczególnie uczniowie - kompleks został wybudowany tuż przy Szkole Podstawowej, w pobliżu drogi krajowej nr 11. Inwestycja pochłonęła ponad 800 tys. zł.

Ponad połowa środków (480 tys. zł) to pieniądze, które udało się pozyskać w ramach projektu “Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. Resztę dołożyła gmina.

Wielofunkcyjny kompleks sportowy robi wrażenie.  Składa się z boiska do piłki ręcznej, kortu tenisowego, skoczni do skoku w dal i dwóch boisk do koszykówki. – To dla nas ogromne wydarzenie – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu, Hanna Śniatała. – Bardzo się cieszymy, ponieważ ostatnim znaczącym wydarzeniem w naszej szkole było nadanie jej imienia, w 2005 roku. Należy dodać, że cała inwestycja powstała bardzo szybko, budowa boiska, parkingu i nowych chodników rozpoczęła się w sierpniu, a zakończona się po trzech miesiącach – dodaje.

Teren został częściowo utwardzony i ogrodzony. Od tej chwili będzie służyć nie tylko uczniom, klubom sportowym i Ochotniczej Straży Pożarnej, ale również pozostałym mieszkańcom sołectwa i całej gminy Ostrzeszów. Oficjalne otwarcie boiska nastąpi 20 listopada o godzinie 12.00.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick